sobota, 22 lipca 2017

Książkowe Nowości LIPIEC - SIERPIEŃ #28

  
       Tytuł: "Przyszłość ma twoje imię"

       Autor: Elżbieta Rodzeń


       Wydawnictwo: Zysk i S-ka

       Data premiery: 17 lipca 2017r.


Blanka właśnie wyprowadziła się od rodziców, zaczyna studia i pracę. Wciąż zmaga się z jednym wydarzeniem z przeszłości – kilka lat wcześniej padła ofiarą napadu i do dziś słabo radzi sobie z jego skutkami. Teraz szuka spokoju i zapomnienia. Poznanie Mateusza wprowadza zamieszanie w jej życie. Dziewczyna czuje się niezręcznie z powodu jego przeszłości, gdyż okazuje się, że spał on niemal z każdą dziewczyną z ich wspólnej pracy. Mateusz nie miał łatwego życia. Odkąd skończył piętnaście lat, musiał nieustannie walczyć o siebie, o swojego brata, o przetrwanie. Teraz ciężko pracuje, aby zasłużyć sobie na zaufanie Blanki.

       Tytuł: "Urok Grace'ów"

       Autor: Eve Laure


       Wydawnictwo: Feeria

       Data premiery: 19 lipca 2017r.


W tym liceum rządzi rodzeństwo Grace’ów: Summer, Thalia i Fenrin. Między nimi a resztą świata istnieje nieprzekraczalny dystans; krążą plotki, że znają się na czarach. Cała szkoła desperacko pragnie znaleźć się w orbicie zainteresowań tej trójki, ale niewielu dostępuje tego zaszczytu, a jeśli już, to na krótko. River, nowa, samotna dziewczyna, także marzy o tym, by Grace’owie ją zauważyli. Nieokiełznana natura i tajemnicza aura rodzeństwa przyciągają ją jak magnes. Ona również chciałaby stać się częścią tej magii. Nikt się nie domyśla, że River także skrywa mroczny sekret. Co powstanie w wyniku połączenia takich osobowości… i mocy? I jak niszczycielskie się okaże?
      
       Tytuł: "Moja Lady Jane"

       Autor: Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows


       Wydawnictwo: SQN

       Data premiery: 19 lipca 2017r.


Lady Jane Grey, lat szesnaście, ma wyjść za mąż za kompletnie obcego faceta. A poza tym zostaje wmieszana w intrygę, której celem jest obalenie jej kuzyna, króla Edwarda. Ale to najmniejszy z problemów biednej Jane. Bo ma niebawem zostać królową Anglii. Prościzna, co tu może pójść nie tak?
      
       Tytuł: "Doskonała"

       Autor: Cecelia Ahern


       Seria: Skaza (Tom 2)

       Wydawnictwo: Akurat

       Data premiery: 19 lipca 2017r.


Celestine żyje w społeczeństwie opanowanym obsesją doskonałości. Napiętnowana Skazą, decyduje się na bunt przeciwko nieludzkiemu systemowi. Jedyną osobą, której może zaufać, jest Carrick. Czy dwoje młodych, kochających się ludzi ma jakiekolwiek szanse w walce z bezdusznym, skostniałym porządkiem? Czy zapał i gorąca miłość wystarczą, by skierować świat na nowe tory?


 
       Tytuł: "Nie zapomnij mnie"

       Autor: Anna Bellon


       Seria: Uratuj mnie (Tom 2)

       Wydawnictwo: OMG Books

       Data premiery: 19 lipca 2017r.


The Last Regret są na szczycie: wyprzedana trasa koncertowa, nominacje do Grammy, uwielbienie fanów, świetna zabawa z paczką najlepszych przyjaciół. Ale Ollie nie jest tak naprawdę szczęśliwy: ma apartament, którego nie może nazwać domem i dziewczynę, która nie jest jego wielką miłością. Bo Ollie nie zapomniał o Ninie, pierwszej i jedynej, którą naprawdę kochał. Którą chciał mieć w sercu na zawsze. I która zniknęła z jego życia. Aż do dziś…
Dlaczego Nina odeszła bez słowa? Czy kiedykolwiek kochała Olivera? I dlaczego skrywana przez nią tajemnica nieodwracalnie zmieni życie Olliego?
        
       Tytuł: "Bez uczuć"

       Autor: Mia Sheridan


       Wydawnictwo: Otwarte

       Data premiery: 2 sierpnia 2017r.


Nieszczęśliwa miłość do Lydii odebrała Broganowi wszystko. Ciężko zraniony staje się wyrachowany i skupia się na swoim biznesie i na zemście. Bo miłość wcale nie jest cierpliwa ani łaskawa. Życie Lydii wyglądało kiedyś zupełnie inaczej – była bogata, bezpieczna i kochana. Teraz fortuna się od niej odwróciła. Rodzinna firma znalazła się na skraju bankructwa, lecz Lydia zrobi wszytko, by ją uratować. Gdy na jaw stopniowo wychodzą tajemnice jej bliskich, dziewczyna odkrywa, że niebezpieczeństwo może grozić także jej. Nie przypuszcza jednak, że największy cios padnie z najmniej spodziewanej strony...
        
       Tytuł: "Dziewczyna z Brooklynu"

       Autor: Guillaume Musso


       Wydawnictwo: Albatros

       Data premiery: 2 sierpnia 2017r.


Raphaël jest wziętym pisarzem. Od kilku miesięcy spotyka się z Anną, która pracuje jako stażystka na pogotowiu w paryskim szpitalu, gdzie oboje się poznali. Podczas romantycznej podróży na Lazurowe Wybrzeże Raphaël, którego męczy tajemniczość Anny, przypiera ją do muru pytaniami o jej przeszłość. Po burzliwej kłótni dziewczyna opuszcza ukochanego i wraca do Paryża. Raphaël jedzie za nią. Na miejscu okazuje się, że dziewczyna zniknęła. Raphaël wraz z najbliższym przyjacielem, emerytowanym inspektorem policji, zaczyna jej szukać. Poszukiwania okazują się dużo bardziej skomplikowane, niż obaj początkowo myśleli. W wyniku prywatnego dochodzenia wychodzi na jaw, że Anna nie jest wcale tą osobą, za którą się podawała. Kobieta znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie z powodu swojego udziału w nierozwiązanej sprawie sprzed dziesięciu lat.
       
       Tytuł: "We wspólnym rytmie"

       Autor: Jojo Moyes


       Wydawnictwo: Między słowami

       Data premiery: 2 sierpnia 2017r.


Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… 
Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo.
Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi?

       Tytuł: "Milion odsłon Tash"

       Autor: Kathryn Ormsbee


       Wydawnictwo: Moondrive

       Data premiery: 16 sierpnia 2017r.


Natasha, zwana Tash, to prawdziwa fangirl. Uwielbia czytać, a jej ukochany pisarz to Lew Tołstoj. Jej pokój wypełniają cytaty z jego książek i plakaty. Jest też vlogerką. Na jednym ze swoich kanałów na podstawie „Anny Kareniny” Tołstoja tworzy wraz z paczką przyjaciół serial internetowy „Nieszczęśliwe rodziny”. Pewnego dnia Tash nie może uwierzyć własnym oczom: liczba subskrybentów jej kanału na YouTubie rośnie w błyskawicznym tempie. I zaczyna się: GIF-y, fanarty, szaleństwo na Twitterze, ciągły przyrost followersów… Pisze do niej nawet Thom Causer, jeden z najseksowniejszych youtuberów, prosząc o numer telefonu, bo chce ją lepiej poznać. Nominacja do najważniejszej nagrody vlogerów staje się dla niej ukoronowaniem ciężkiej pracy.
 
      Tytuł: "Przebaczenie"

       Autor: Vi Keeland


       Seria: MMA Fighter (Tom 3)

       Wydawnictwo: Kobiece

       Data premiery: 17 sierpnia 2017r.


Podobno jeżeli facet jest szarmancki w towarzystwie, to w sypialni zachowuje się jak rasowy ogier. Jax Knight, seksowny zawodnik MMA, jest tego żywym dowodem. Postrzegany jako kulturalny mężczyzna o ujmującym stylu bycia, w łóżku pokazuje prawdziwą naturę – nieszczędzącego sprośności playboya. Lily St. Claire jest córką legendarnego zawodnika "Sainta". Młoda kobieta doskonale wie jak dominujący i zaborczy są to mężczyźni, bo sama prowadzi sieć klubów MMA. Dlatego woli trzymać się od nich z daleka. Jednak Jax Knight jest wyjątkowy. Ten oszałamiająco przystojny i świetnie wychowany absolwent prestiżowej uczelni przyciągnął jej uwagę od pierwszej chwili. Czyżby był inny niż wszyscy? Czy powinna umawiać się z kimś nowo poznanym tuż po trudnym rozstaniu? Czy jej były facet tak po prostu na to pozwoli?
       
      Tytuł: "Nigdy nie zapomnę"

       Autor: Kerry Lonsdale


       Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak

       Data premiery: 17 sierpnia 2017r.


Los wywrócił życie Aimee do góry nogami. W dniu, w którym miała stanąć na wymarzonym ślubnym kobiercu, pochowała miłość swojego życia – Jamesa. Po pogrzebie podeszła do niej tajemnicza kobieta, twierdząc, że ukochany nie umarł. I choć cały świat przekonuje Ajmee, że życie musi toczyć się dalej, w jej sercu cały czas tli się nadzieja i niepokój. Nie zdoła zapomnieć o przeszłości, dopóki nie dowie się, czy James żyje.


       Tytuł: "Dance, sing, love. Miłosny układ"

       Autor: Layla Wheldon


       Seria: Dance, sing, love (Tom 1)

       Wydawnictwo: Edito

       Data premiery: 17 sierpnia 2017r.


Livia Innocenti jest zawodową tancerką. Razem z zespołem robi show podczas koncertów i teledysków największych gwiazd muzyki. James Sheridan jest topowym piosenkarzem, bożyszczem fanek i ulubieńcem portali plotkarskich. Spotykają się w Rzymie w czasie wspólnego tournée po Europie. Livia szybko przekonuje się, że woda sodowa uderzyła młodemu celebrycie do głowy. Nikt jej tak nie wkurza na próbach, jak arogancki i egoistyczny James. Na dodatek choreografia przewiduje kilka utworów w ich wykonaniu w duecie. Początkowo nie potrafią się dogadać i nawzajem się ignorują, jednak serca nie da się oszukać, nie na dłuższą metę. Czy będzie to szczęśliwy układ? Jakie role przyjdzie im wspólnie zatańczyć w tej historii?
       
       Tytuł: "Percy Jackson. Książka do kolorowania"

       Autor: Rick Riordan, Keith Robinson


       Wydawnictwo: Galeria Książki

       Data premiery: 17 sierpnia 2017r.


Niezależnie od tego, czy jesteś fanem Percy’ego Jacksona, interesujesz się grecką mitologią czy też szukasz relaksującej rozrywki, dzięki swoim zdolnościom artystycznym możesz dodać życia herosom, bogom i potworom. W tej książce znajdziesz ponad sto obrazków do kolorowania. Ubarw świat syna Posejdona wędrującego z Manhattanu do Obozu Herosów, z Podziemia na górę Olimp. A po drodze przeżyj jeszcze raz przygody opisane w "Złodzieju pioruna", wykańczając portrety ulubionych bohaterów, ubarwiając dramatyczne sceny, ozdabiając domki i poznając tajemnicze symbole i wzory.
       
       Tytuł: "Zaklinacz ognia"

       Autor: Cinda Williams Chima


       Seria: Starcie królestw (Tom 1)

       Wydawnictwo: Otwarte

       Data premiery: 19 sierpnia 2017r.


Chłopiec sięgnął do swojego amuletu, jak robił kilkanaście razy dziennie, i poczuł charakterystyczny przepływ energii. Czarownicy stale emanowali magiczną energią. Amulety gromadziły tę moc, aż uzbierało się jej tyle, że można ją było wykorzystać. Bez amuletu magia rozpraszała się i marnowała. Trwa wojna między królestwami Arden i Fellsmarch. Władca Ardenu Gerard nie cofnie się przed niczym, żeby zapanować nad całym kontynentem – nawet przed zniewoleniem czarodziejów. Na jego drodze staje jednak dwoje ludzi, których uczucia zranił za bardzo.
Adrian, syn Wielkiego Maga i królowej Fellsmarchu, marzy o tym, by zostać magicznym uzdrowicielem. Gdy jego ojciec ginie w zasadzce wroga, poprzysięga zemstę i doskonali znajomość trucizn. Jenna ma na karku tajemnicze znamię, a jej serce bije w rytm płomieni. Przez lata zmuszana była do pracy w kopalniach miasta Delphi. Przyłącza się do walki, gdy żołnierze Ardenu zabijają jej przyjaciół.

      

12 komentarzy

 1. Jestem już po lekturze ,,Miłosnego układu" oraz ,,Mojej Lady Jane". Druga pozycja to istny miód, naprawdę, warta przeczytania, pochłania się ją niczym konia z kopytami! :D
  A pierwsza też nie jest najgorsza! To zdecydowanie pozycja na lato, dla rozluźnienia! ^^

  Pozdrawiam,
  Izzy z Heavy Books

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie muszę przeczytać "Moją Lady Jane" - wszyscy się zachwycają, więc ja również muszę poznać jej fenomen!

   Usuń
 2. Na moich półkach czeka tyle książek do przeczytania na już, a co miesiąc pojawiają się kolejne, które chciałabym przygarnąć...

  OdpowiedzUsuń
 3. Na mojej liście do przeczytania jest "Bez uczuć", "Milion odsłon Tash". Seria MMA Fighter - nie. Pierwsza część byłą strasznie słaba dla mnie. Co do "Dance Sing Love"... czytałam kilka rozdziałów na Wattpadzie... i ta książka nie była aż taka dobra jak się spodziewałam, a temat tańca jest mi bliski, myślałam że będzie lepsza, jednak nie... ale zobaczę jakie będą recenzje tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Przyszłośc ma Twoje imię" i "Urok Grace'ów" już u mnie, już nie mogę się doczekać kiedy po nie sięgnę :D Z niecierpliwością czekam też na nową Moyes oraz Musso, jestem ciekawa co tym razem zgotowali dla czytelników ;d

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie letnie miesiące są słabe jeśli chodzi o premiery, bo niewiele mnie interesuje. Z wyżej wymienionych na pewno przeczytam "Bez uczuć".
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczególnie interesuje mnie nowa powieść Musso, po prostu kocham tego Pana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie zainteresowała mnie żadna z tych powieści.

  OdpowiedzUsuń
 8. Większość z tych pozycji bardzo chciałabym przeczytać, nie tylko przez wzgląd na interesującą treść, jak i przez prześliczne okładki Mam nadzieję, że mój portfel nie ucierpi na tym za bardzo ;)

  Nominowałam Cię do tagu na moim blogu, więc jeśli jesteś zainteresowana to zapraszam <3
  https://timeofbook.blogspot.com/2017/07/moondrive-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Ile ciekawych książek! Nie wiadomo od czego zacząć :D

  OdpowiedzUsuń
 10. "Nigdy nie zapomnę" i "Dance,love, sing" już do mnie pędzą. Nie mogę się doczekać aż je przeczytam. Poza tym ciekawie zapowiada się "Dziewczyna z Brooklynu".

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam "Milion odsłon Tash" i recenzja już jest na blogu. Czekam w sierpniu na "Dziewczynę z Brooklynu", która ma przyjść do recenzji od wydawnictwa <3
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.