sobota, 1 lipca 2017

Książkowe Nowości: CZERWIEC - LIPIEC #27       Tytuł: "Niepoliczalne"

       Autor: Karen Gregory


       Wydawnictwo: Jaguar

       Data premiery: 21 czerwca 2017r.


Gdy Hedda odkrywa, że jest w ciąży, nie wierzy, że w ogóle mogłaby się zajmować dzieckiem. Liczby nie chcą się zgadzać. Jest młodziutka i nadal w szponach zaburzeń odżywiania, które wpływają na każdy aspekt jej codziennego życia. Nadała nawet imię chorobie – Nia. Ale dni mijają, a Hedda podejmuje decyzję: zawrze z Nią rozejm do czasu urodzenia się dziecka. Siedemnaście tygodni, sto dziewiętnaście dni, trzysta pięćdziesiąt siedem posiłków. Uda jej się, jeśli tylko będzie sobie z tym radziła dzień po dniu.
       
       Tytuł: "Gra miłości"

       Autor: Huntley Fitzpatrick


       Wydawnictwo: Zysk i S-ka

       Data premiery: 26 czerwca 2017r.


Tim Mason jest chłopakiem, który najprawdopodobniej znajdzie po omacku barek z alkoholem, w przyszłości będzie potrzebował przeszczepu wątroby, wjedzie samochodem do domu… Alice Garrett była dziewczyną, która przede wszystkim na pewno nie umówi się z przyjacielem młodszego brata, wlokącym za sobą spory ciężar przeszłości…
Dla Tima zakochanie się w Alice nie byłoby mądrym wyborem. Dla Alice nie ma nic bardziej przerażającego od zakochania się w Timie. Jednak Tim nigdy nie wybierał mądrze, zaś Alice zaczyna się zastanawiać, czy mądry wybór jest zawsze tym najwłaściwszym. Kiedy tych dwoje natknie się na siebie, wpadną po uszy…

        
       Tytuł: "Bez serca"

       Autor: Marissa Meyer


       Wydawnictwo: Papierowy Księżyc

       Data premiery: 28 czerwca 2017r.


Na długo przed tym, zanim została postrachem Krainy Czarów – niesławna Królowa Kier – była tylko dziewczyną pragnącą się zakochać. Catherine jest być może jedną z najbardziej pożądanych dziewcząt w Krainie Czarów i ulubienicą jeszcze niezamężnego Króla Kier, ale interesuje ją zgoła co innego. Ma talent do pieczenia i wraz ze swoją przyjaciółką chce otworzyć piekarnię, by zaopatrywać Królestwo Kier przepysznymi plackami i innymi słodyczami. Jednak jej matka uważa, że to niedopuszczalne dla młodej kobiety, która mogłaby zostać kolejną Królową. Na królewskim balu, na którym wszyscy oczekują, że król oświadczy się Cath, dziewczyna poznaje Jesta, przystojnego i tajemniczego błazna. Po raz pierwszy czuje, że to prawdziwe zauroczenie. Ryzykując obrazę Króla i wściekłość swoich rodziców, Cath i Jest adorują się w tajemnicy. Cath chce sama decydować o swoim losie i zakochać się na własnych warunkach. Ale w świecie przenikniętym przez magię, szaleństwo i potwory, los ma inne plany.

       
       Tytuł: "Pojedynek na słowa"

       Autor: Connie Willis


       Wydawnictwo: Albatros

       Data premiery: 28 czerwca 2017r.


Niedaleka przyszłość. Prosty zabieg ambulatoryjny robi prawdziwą furorę wśród zakochanych. Najnowszy wynalazek medycyny ma zwiększyć wzajemne zrozumienie między partnerami, a tym samym zbliżyć ich do siebie. Briddey Flannigan jest zachwycona, gdy jej chłopak, Trent, proponuje, by jeszcze przed ślubem poddali się zabiegowi, który scementuje ich związek. Dzięki temu staną się sobie jeszcze bliżsi. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem. Okazuje się, że musiało dojść do jakiejś pomyłki, bo Briddey czuje się zespolona, tyle że nie ze swoim chłopakiem.
To więcej niż dziewczyna może znieść. Ale to dopiero początek kłopotów. Briddey szybko uświadomi sobie, że nadmiar informacji nie jest niczym dobrym, a miłość i komunikacja międzyludzka są o wiele bardziej skomplikowane, niż kiedykolwiek mogłaby przypuszczać.

        
       Tytuł: "Indeks szczęścia. Juniper Lemon "

       Autor: Julie Israel


       Wydawnictwo: IUVI

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


Minęło sześćdziesiąt pięć dni od wypadku, który na zawsze odmienił życie Juniper. Świat bez jej cudownej starszej siostry Camilli stał się zimnym i smutnym miejscem. Pewnego dnia Juniper odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym „Ty”. Juniper jest w szoku – nic nie wiedziała o związku siostry i ziejąca dziura w jej sercu wydaje się jeszcze większa: kim tak naprawdę była Cam? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość adresata i dostarczyć mu list. Ale wtedy coś gubi. Drobiazg, niewielką kartkę. Jedną z wielu, na których codziennie notuje swój prywatny poziom szczęścia i katalog własnych „wzlotów i upadków dnia”. A ta fiszka jest wyjątkowa: zawiera tajemnicę, o której nikt nie może się dowiedzieć.
        

       Tytuł: "Friendzone"

       Autor: Sandra Nowaczyk


       Wydawnictwo: Feeria

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać.
Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.
Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co, jeśli tylko jedno z nich będzie chciało… no właśnie, czego? Gdy do głosu dochodzą uczucia, czasami wszystko zdaje się rozpadać… i kiedy nie masz na kim się oprzeć, czujesz, że spadasz i że już nigdy się nie podniesiesz.

       
       Tytuł: "Światło, które utraciliśmy"

       Autor: Jill Santopol


       Wydawnictwo: Otwarte

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


 Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem. Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?

       
       Tytuł: "Blisko ciebie"

       Autor: Kasie West


       Wydawnictwo: Feeria

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend.  Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.
Wygląda więc na to, że Autumn spędzi następne dni, jedząc przekąski z automatu i gadając z gościem, który ewidentnie nie ma na to ochoty. Na początku rozmowa się nie klei, ale gdy Autumn i Dax stopniowo otwierają się przed sobą, dziewczyna widzi, że coś między nimi iskrzy... i zaskakuje. 

       
       Tytuł: "Replika"

       Autor: Lauren Oliver


       Wydawnictwo: Moondrive

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


Gemma ma kompleksy. Od zawsze była chorowita i dużo czasu spędzała w szpitalach – nosi po nich pamiątkę w postaci blizny w okolicy serca. W szkole koleżanki jej dokuczają, chłopaki z klasy nie interesują się nią i nie ma przyjaciół.
Rodzice chcąc wynagrodzić córce trudne dzieciństwo, trzymają ją pod kloszem, ale to nie wpływa dobrze na Gemmę. Gdy pojawia się okazja wyjazdu na wycieczkę na Florydę, dziewczyna postanawia wyrwać się ze swojej miejscowości i na chwilę zapomnieć o swoich troskach. Niestety, w ostatniej chwili rodzice zakazują jej wyjazdu. Gemma podsłuchuje ich rozmowę i dowiaduje się, że ma to związek z tajemniczą kliniką w Haven, znajdującą się na wyspie niedaleko miejsca, gdzie miała jechać. Postanawia więc uciec z domu i sprawdzić, co tak naprawdę tam się stało. 

       
       Tytuł: "Zdrajca tronu"

       Autor: Alwyn Hamilton


       Seria: Buntowniczka z pustyni (Tom 2)

       Wydawnictwo: Czwarta Strona

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


Zaledwie kilka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności, uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu – pałacu sułtańskiego – przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana. 
Zapomnij o wszystkim, co wiesz o Miraji, o rebelii, o dżinach i Jinie oraz Niebieskookiej Bandytce. W "Zdrajcy tronu" jedyne, czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne.

       
       Tytuł: "Piękne złamane serca"

       Autor: Sara Bernard


       Wydawnictwo: Insignis

       Data premiery: 5 lipca 2017r.


Ja byłam odważna. Ona była szalona. Razem sprawiałyśmy kłopoty. Caddy i Rosie są nierozłączne. Bardzo się różnią, ale to tylko je do siebie zbliża. Gdy Caddy kończy szesnaście lat, zdaje sobie sprawę, że chciałaby być taka jak jej przyjaciółka – pewna siebie, przebojowa i zabawna. Wtedy w ich życie wkracza śliczna oraz – jak się okazuje – skrywająca pewną tajemnicę Suzanne. I wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość wymyka się spod kontroli, a Caddy zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran są dużo boleśniejsze, niż którakolwiek z dziewczyn się spodziewa. Caddy wkrótce przekonuje się, że kłopoty potrafią się mnożyć w niesłychanym tempie.

A Wy które, z tych książek najbardziej chcecie przeczytać?


12 komentarzy

 1. Ja oczywiście z chęcią się skuszę na "Światło, które utraciliśmy", jak i po Kasie West :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tyle świetnych książek a czasu tak mało... Chyba najbardziej mnie intryguje "Światło, które utraciliśmy", może to być poruszająca historia, a ja uwielbiam takie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo chciałabym przeczytać Światło które utraciliśmy i Bez serca <3 Może uda mi się to zrobić w wakacje. ;)
  Pozdrawiam!
  http://recenzjeklaudii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. O tej pierwszej książce nie słyszałam, ale wydaje się bardzo ciekawa :) ,,Zdrajca tronu" po prostu kocham, a jestem dopiero w połowie! ,,Blisko ciebie" zabieram się zaraz po skończeniu zdrajcy :D

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie muszę przeczytać "Blisko ciebie" West, bo na lato będzie jak znalazł. Zresztą książki autorki są świetne i jeszcze żadna mnie nie rozczarowała :) I troszkę ciekawi mnie "Światło, które utraciliśmy" i zapewne kiedyś ją przeczytam.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa książki "Friendzone". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekawa jak wypadł debiut nastoletniej autorki.
  Pozdrawiam!
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem oczarowana Buntowniczką z pustyni jej okładką i muszę koniecznie ją przeczytać i Zdrajcę Tronu oczywiście też :D A z tych co wymieniłaś Niepoliczalne zapowiadają się ciekawie :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)
  https://karola8399.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Najbardziej interesuje mnie "Replika" i to na nią będę polować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Boziu, każda z tych książek ma tak piękną okładkę, że chętnie przygarnęłabym wszystkie !
  Tyle kolorków <3

  Pozdrawiam,
  http://podrozemiedzyksiazkowe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Okładki tych książek są po prostu niesamowite, aż chciałoby się je wszystkie mieć na półkach, ale no cóż otwierasz portfel a tam pustki, więc trzeba się zdecydować może na jedną, góra dwie. A szkoda :/
  W wolnej chwili zapraszam do siebie ;)
  https://timeofbook.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. "Pojedynek na słowa" kusi mnie swoją okładkę, jest naprawdę przepiękna! Bardzo ciekawi mnie najnowsza książka Kasie West oraz "Światło, które utraciliśmy" :)
  Z kolei "Friendzone" już czytałam i organizuje book tour z tą książką, jeśli masz ochotę ją przeczytać, to zapraszam na mojego bloga gdzie trwają zapisy :)

  http://k-siazkowyswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.