czwartek, 11 maja 2017

Książkowe Nowości MAJ - CZERWIEC #26


       Tytuł: "Chłopak z innej bajki"

       Autor: Kasie West


       Wydawnictwo: Feeria

       Data premiery: 10 maja 2017r.


Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?
       Tytuł: "Wszystkie twoje marzenia"

       Autor: Agata Czykierda-Grabowska


       Wydawnictwo: Feeria

       Data premiery: 10 maja 2017r.


Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz. Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits... Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?
       Tytuł: "Czereśnie zawsze muszą być dwie"

       Autor: Magdalena Witkiewicz


       Wydawnictwo: Filia

       Data premiery: 10 maja 2017r.


Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.
       Tytuł: "Lato Eden"

       Autor: Liz Flanagan


       Wydawnictwo: IUVI

       Data premiery: 10 maja 2017r.


Ten dzień zaczął się normalnie. Wstałam, zrobiłam sobie kreski eyelinerem, naciągnęłam rękawy na tatuaże i poszłam do szkoły. Brzmi znajomo?
Wkrótce jednak okazało się, że to nie będzie zwykły dzień
Nieśmiała gotka Jess i śliczna, uwielbiana przez wszystkich Eden są niemal nierozłączne. Wiedzą o sobie wszystko. Nagle Eden znika, a Jess wie, że musi ją odnaleźć. Postanawia poszukać wskazówek, idąc śladami spędzonego wspólnie lata, podczas którego wiele się w życiu przyjaciółek zmieniło. Ta wycieczka w przeszłość zmusza Jess do przyjrzenia się z bliska wielu tajemnicom: sekretom, które Eden ukrywała przed nią, ale też sprawom, które sama zataiła przed Eden. Do Jess dociera, że chyba jednak nie znają się tak dobrze, jak jej się wydawało.

       Tytuł: "Tysiąc odłamków ciebie"

       Autor: Claudia Gray


       Seria: Firebird (Tom 1)

       Wydawnictwo: Jaguar

       Data premiery: 10 maja 2017r.


Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów. Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite. Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary. W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.
       Tytuł: "Początek wszystkiego"

       Autor: Robyn Schneider


       Wydawnictwo: Moondrive

       Data premiery: 10 maja 2017r.


Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny, przystojny i dobrze zbudowany. Miał nawet zostać królem balu maturalnego. Ale to było zanim… Zanim dziewczyna go zdradziła, auto roztrzaskało mu kolano, jego dobrze zapowiadająca się kariera sportowa legła w gruzach, a przyjaciele zdobyli się jedynie na to, aby wysłać mu do szpitala kartkę z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie, i zna naprawdę dziwne słowa. Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze. Cassidy wciąga Ezrę do swojego niesamowitego świata, w którym nie ma końców – są tylko nowe początki.
       Tytuł: "Królewska klatka"

       Autor: Victoria Aveyard


       Seria: Czerwona królowa (Tom 3)

       Wydawnictwo: Moondrive

       Data premiery: 24 maja 2017r.


Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.
       Tytuł: "Czerwień rubinu"

       Autor: Kerstin Gier


       Seria: Trylogia czasu (Tom 1)

       Wydawnictwo: Media Rodzina

       Data premiery: 24 maja 2017r.


Pewnego dnia szesnastoletnia Gwen odkrywa, że jest posiadaczką genu podróży w czasie – niespodziewanie przemieszcza się o sto lat wstecz. Okazuje się, że nie jest jedynym podróżnikiem - istnieje całe tajne bractwo, zajmujące się kontrolą dwunastu podróżników w czasie – Gwen jest ostatnim z nich. Szybko odkrywa, że jedenastym jest bardzo atrakcyjny dziewiętnastolatek: Gideon. Ale zakochiwanie się nie jest takie proste gdy się skacze tam i z powrotem w czasie i gdy trzeba wypełnić niebezpieczną misję w XVIII. wieku.
       Tytuł: "Franco"

       Autor: Kim Holden


       Seria: Promyczek (Tom 3)

       Wydawnictwo: Filia

       Data premiery: 24 maja 2017r.


Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota.
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga. Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów. A może coś się zmieni? Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.

      Tytuł: "Serce ze szkła"

       Autor: Emma Scott


       Wydawnictwo: Filia

       Data premiery: 7 czerwca 2017r.


Kacey Dawson zawsze żyła na krawędzi – podejmowała impulsywne, czasem lekkomyślne decyzje. W tej chwili, jako wiodąca gitarzystka dobrze zapowiadającego się zespołu, stoi na progu sławy i bogactwa. Jednak porażka na koncercie w Las Vegas grozi całkowitym zrujnowaniem kariery. Dziewczyna budzi się z gigantycznym kacem, nie pamiętając zdarzeń ubiegłej nocy ani tego, w jaki sposób skończyła na kanapie u swojego kierowcy… Jonahowi Fletcherowi kończy się czas. Zdaje sobie sprawę, że jego sytuacja jest beznadziejna, więc przyrzeka sobie, by jak najlepiej wykorzystać pozostałe mu miesiące. Ma jeszcze w planach zobaczyć wystawę swojej instalacji ze szkła w prestiżowej galerii sztuki… Nie planował natomiast zakochać się w nieokrzesanej, nieprzewidywalnej rockmence, która usnęła po imprezie w jego domu. Jonah dostrzega, że Kacey zmierza ku zatraceniu. Pozwala jej zostać u siebie przez kilka dni, by zdołała wytrzeźwieć, doprowadzić się do porządku i pozbierać myśli. Żadne z nich nie spodziewa się, że poczują coś głębokiego, czystego i ważnego… Coś kruchego jak szkło, co pod koniec może się roztrzaskać na milion kawałków bez względu na to, jak mocno będą starali się to trzymać.
       Tytuł: "Słońce też jest gwiazdą"

       Autor: Nicola Yoon


       Wydawnictwo: Dolnośląskie

       Data premiery: 14 czerwca 2017r.


Natasha urodzona na Jamajce od ósmego roku życia mieszka w Stanach. Jej rodzice przebywają w USA nielegalnie i zostają deportowani na Jamajkę. Natasha jest załamana i wściekła na ojca – to przez niego rodzina musi wracać tam, skąd przyjechała. Wierzy w naukę, a nie w miłość. Zwłaszcza po tym, jak zdradził ją chłopak.

      Tytuł: "Woda, która niesie ciszę"

       Autor:Brittainy C. Cherry


       Seria: Elements. Żywioły (Tom 3)

       Wydawnictwo: Filia

       Data premiery: 21 czerwca 2017r.


Nasze życie jest tylko ich sumą. Niektóre są bolesne, pełne cierpienia. Inne piękne, pełne nadziei i przyszłych obietnic.
Miałam w życiu wiele ważnych, zmieniających, stawiających przede mną wyzwania chwil. Momentów, które przerażały i pochłaniały. Jednak największe z nich – najbardziej wzruszające i chwytające za serce – dotyczyły jego. Miałam dziesięć lat, gdy straciłam głos. Skradziono dużą część mnie, a jedyną osobą, która naprawdę mnie słyszała, był Brooks Griffin. Stanowił światło moich mrocznych dni, był obietnicą jutra, dopóki jego samego nie spotkała tragedia. Dramat, który zatopił go w morzu wspomnień.  Oto historia chłopaka i dziewczyny, którzy kochali siebie nawzajem, ale nie kochali samych siebie. Opowieść o życiu i śmierci. O miłości i niedotrzymanych obietnicach.
O chwilach.

Zapowiadają się ciężkie tygodnia dla mojego portfela. "Chłopak z innej bajki", "Wszystkie twoje marzenia", "Franco" i "Woda, która niesie ciszę" to moje absolutne 'must read', ale oprócz tego chętnie przygarnę nowe wydanie "Czerwieni rubinu" i "Królewską klatkę".
"Czereśnie zawsze muszą być dwie" zainteresowały mnie po recenzji Cat Vloguje. Opis "Serca ze szkoła" mnie zaintrygował, więc na pewno chętnie ją przeczytam. Jeśli oczywiście znajdę na to czas i chęci, bo ostatnio bywa z tym u mnie różnie...


A Wy na jakie książki czekacie?


13 komentarzy

 1. Na nowego "Chłopaka..." od Kasie West czekam zdecydowanie najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na wszystkie z nich poza Lato Edenu (odrzuca mnie nieco opis, choć może warto dać autorce szansę i sprawdzić, czy książka jedynie zaczyna się w taki sposób) :)

  SzumiąBooki

  OdpowiedzUsuń
 3. Aż oko bieleje na te cudne majowe nowości :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Książkę "Lato Eden" mam już u siebie i niedługo biorę się za jej czytanie. Następna książka, która bardzo mnie interesuje to "Początek wszystkiego". Historia wydaje się naprawdę bardzo sympatyczna i ciekawa! :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie x
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/05/zakazane-zyczenie.html

  OdpowiedzUsuń
 5. 'Wszystkie twoje marzenia' na pewno! Czekam na tą książkę!
  PS. dołączyłam do grona obserwatorów! :)
  PS2. zapraszam również do mnie: aga-zaczytana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. o nie, okładka Wody, która niesie ciszę już mnie kupiła XD pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja czekam na "Confess", która niebawem powinna do mnie dotrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej intryguje mnie najnowsza powieść Witkiewicz, "Franco" oraz "Wszystkie twoje marzenia". Do teog muszę w końcu poznać twórczość Brittainy C. Cherry.

  OdpowiedzUsuń
 9. coś czuję, że mój portfel będzie przez długi czas płakał :D Tyle cudowności teraz wychodzi, że nie wiadomo na co pierwsze się rzucić :D <3

  OdpowiedzUsuń
 10. Dwie już mam - "Chłopak z innej bajki" czeka w czytniku, a "Tysiąc odłamków ciebie" na półce :) Poza tym interesują mnie: "Woda, która niesie cisze", "Franco" i "Słońce też jest gwiazdą" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Zainteresowałaś mnie, aż już bym chciała przeczytać "Lato Eden"!
  Seria Claudi Grey jest kusząca, ale chyba poczekam na dalsze części...
  Czekam na więcej recenzji z twojej strony! ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przeczytałam od razu, ale pomyślałam, że z komentarzem trochę poczekam, tak jak Ty to zawsze robiłaś xD
  brakuje mi tu "szukam cię, Zoe" i "konkurs na żonę".
  znalazło się tu parę tytułów, które chciałabym mieć. "Tysiąc odłamków Ciebie" to okładkowy sztos. Mówiłam, że to ona napisała "Wieczną noc"? Tę książkę, która popsuła mi piosenkę? W każdym razie wtedy ta seria mi się podobała, ale przez 5 lat mój gust i wymagania trochę się zmieniły, sooo bałabym się ciut po nią sięgnąć, a jednocześnie mam na uwadze, że przez jakieś 7 lat odkąd napisała "wieczną noc" jej talent pisarski także wzrósł....
  Dobra, nie ględzę. Idę pić magnez!

  OdpowiedzUsuń
 13. Mam ogromną ochotę przeczytać ,,Franco". PRZEOGROMNĄ!
  Zrobię to tak szybko, jak tylko będę mogła.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.