środa, 12 kwietnia 2017

Książkowe Nowości KWIECIEŃ - MAJ #25



      Tytuł: "Nic do stracenia. Początek"

       Autor: Kirsty Moseley


       Seria: Nic do stracenia (Tom 1)

       Wydawnictwo: HarperCollins

       Data premiery: 12 kwietnia 2017 r.


W dniu szesnastych urodzin Anna Spencer bawi się w klubie ze swoim chłopakiem. Wyjątkowy wieczór szybko się kończy, a poznany przypadkiem Carter Thomas, handlarz broni i narkotyków, zamienia kilka lat jej życia w piekło.
Dzięki jej zeznaniom Carter zostaje skazany, ale z więzienia wciąż wysyła listy z pogróżkami. Ojciec Anny, wpływowy senator i kandydat na prezydenta, zrobi wszystko, by zapewnić jej bezpieczeństwo. Ochroną Anny zajmie się przystojny komandos, Ashton Taylor. Aby nie wzbudzać podejrzeń, ma udawać jej chłopaka. Cierpliwie stara się sprawić, by pokonała dręczące ją koszmary i pogrzebała przeszłość. Anna zaczyna czuć się bezpiecznie, a udawanie zakochanych powoli przestaje być grą. Jednak kolejne dni przynoszą złe wiadomości. Wkrótce ma odbyć się rozprawa apelacyjna i Carter może wyjść na wolność. Jeśli tak się stanie, Ashton i Anna znajdą się w niebezpieczeństwie.



        Tytuł: "Do zobaczenia nigdy"

       Autor: Eric Lindstorm


       Wydawnictwo: YA!

       Data premiery: 24 kwietnia 2017 r.


Zasada numer 1: nie traktuj jej inaczej tylko dlatego, że jest niewidoma.
Zasada numer 2: jeśli ją oszukasz, nie będzie drugiej szansy.
Parker Grand jest niewidoma. Straciła mamę w wypadku samochodowym, jej ojciec popełnił samobójstwo a Scott – były chłopak – zawiódł zaufanie. To całkiem sporo jak na jedną nastolatkę… Parker stara się być twardą dziewczyną. Kiedy nie biega swoją ulubioną trasą biegową, zajmuje się sercowym wsparciem i udzielaniem porad życiowych nieco zagubionym szkolnym przyjaciołom. Robi wszystko, żeby nie płakać, ale nie może już dłużej udawać, że nic złego się nie stało. Szczególnie, że kiedy w końcu zrozumie, co tak naprawdę przytrafiło się jej ojcu i dlaczego Scott tak się zachował, odkryje prawdę o tym, że nie wszystkie rzeczy są takimi, na jakie wyglądają…


      Tytuł: "Zatrzymać gwiazdy"

       Autor: Katie Khan


       Wydawnictwo: Zysk i S-ka

       Data premiery: 24 kwietnia 2017 r.


Carys i Maxowi zostało tylko półtorej godziny powietrza. Spadają przez pustą przestrzeń kosmosu, nie mając nic prócz siebie wzajem. Szukając więc w sobie oparcia, wspominają świat, który za sobą zostawili. Świat, którego reguł nigdy tak naprawdę nie potrafili uznać, który nigdy nie był ich domem, do którego jednak za wszelką cenę chcą wrócić, ponieważ jest jedyną szansą na uratowanie ich miłości… 
W następstwie wojennego kataklizmu, który spustoszył Stany Zjednoczone i Bliski Wschód, w Europie zapanował utopijny ustrój społeczny oparty na tzw. Rotacji, która przewiduje, że co trzy lata obowiązkowo wszyscy obywatele zmieniają miejsce zamieszkania, przenosząc się do innych wielokulturowych społeczności, gdzie żyją życiem skupionym wyłącznie wokół własnych, indywidualnych celów. W tym raju Max spotyka Carys i natychmiast budzi się w nim uczucie. Szybko zdaje sobie sprawę, że oto jest dziewczyna, z którą chciałby stworzyć poważny związek, na który jednak nie pozwalają prawa nowego świata…


      Tytuł: "Dzikie serca"

       Autor: Suzanne Young


       Wydawnictwo: Feeria

       Data premiery: 26 kwietnia 2017 r.


Znasz ten stan, kiedy twoje życie rozsypuje się na kawałki, a ty desperacko chwytasz się jakichś fragmentów? Wiesz, jak to jest, kiedy twoje serce jest roztrzaskane a ty po prostu nie masz się czego złapać i czujesz totalną samotność, gdy ani miłość, ani rodzina nie dają ci nadziei, gdy tkwisz w swojej najgorszej wersji piekła? Tam jest Savannah, dziewczyna, która próbuje z ruin odbudować swoje życie. Jej matki nie ma, ojciec pije, a brat jest chory. W życiu Savvy brakuje też chłopaka, bo kto by chciał siedzieć z nią w takim bagnie. Savannah musiała zbudować grubą skorupę, żeby jakoś żyć, więc zdaje się, że nie ma do niej dojścia. Wtedy przydarza jej się Cameron, kolega ze szkoły i z totalnie innego świata, który próbuje zburzyć mury wokół niej. Savvy nie chce pozwolić sobie na zaufanie, bo może się okazać, że wszystko, co z takim trudem próbuje trzymać w ryzach, rozleci się z hukiem.


       Tytuł: "Tysiąc pięter"

       Autor: Katharine McGee


       Wydawnictwo: Otwarte

       Data premiery: 26 kwietnia 2017 r.


Manhattan. Rok 2118. Sercem Nowego Jorku jest tysiącpiętrowa Wieża dla wybranych. Jest tam wszystko, czego potrzeba do życia. Im ktoś bogatszy, tym wyżej może mieszkać.
Avery jest zaprojektowaną genetycznie idealną siedemnastolatką. Wraz z bogatymi rodzicami i przybranym bratem Atlasem mieszkają na tysięcznym piętrze Wieży. Sekret Avery polega na tym, że Atlas jest dla niej kimś więcej niż tylko bratem. Kocha się w nim również jej przyjaciółka Leda. Jednak jest to nieszczęśliwe uczucie, które wpędza ją w uzależnienie. Sytuację dziewczyny komplikuje podejrzenie, że coś dziwnego łączy jej ojca z Eris, koleżanką Ledy mieszkającą na jednym z niższych pięter. Nikt z bohaterów nie zdaje sobie sprawy, że jest ktoś, kto zna ich tajemnice i może je wykorzystać do swoich celów.



       Tytuł: "Luonto"

       Autor: Melissa Darwood


       Wydawnictwo: Filia

       Data premiery: 26 kwietnia 2017 r.


Podczas trzęsienia ziemi siedemnastoletnia Chloris zostaje uratowana przez monstrualne ptaszysko. Orzeł jest Homanilem – dwudziestoletnim chłopakiem o imieniu Gratus. Zabiera dziewczynę do Luonto – osady, będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Homanile żyją pod ludzką postacią, lecz gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta.
Między Chloris a Gratusem rodzi się zakazane uczucie. Jaką misję mają do spełnienia Homanile? Czy związek człowieczej dziewczyny z Homanilem ma szansę na przetrwanie?
Koniec świata nadchodzi. Żywioły pragną zemsty.
A może nic nie jest takie, jakim się wydaje…
Wolisz poznać gorzką prawdę czy upajać się słodkim kłamstwem?


      Tytuł: "Buntowniczka z pustyni"

       Autor: Alwyn Hamilton


       Seria: Buntowniczka z pustyni (Tom 1)

       Wydawnictwo: Czwarta strona

       Data premiery: 26 kwietnia 2017 r.


Bezkresne piaski pustyni przemierzają tajemnicze bestie, w których żyłach płynie czysty ogień. Krążą pogłoski, że istnieją jeszcze takie miejsca, w których dżiny wciąż parają się czarami. Lud Miraji coraz mocniej występuje przeciwko tyranii Sułtana. Każda noc pośród wydm pełna jest niebezpieczeństw i magii. Jednak osada Dustwalk nie jest ani magiczna, ani mistyczna – to zabita deskami dziura, którą nastoletnia Amani pragnie opuścić przy najbliższej okazji.
Buntowniczka wierzy, że dzięki talentowi w posługiwaniu się bronią, uda jej się uciec spod opieki despotycznego wuja. Podczas zawodów strzeleckich poznaje Jina – tajemniczego i przystojnego cudzoziemca, który może jej pomóc w realizacji planów. Amani nie przepuszcza jednak, że jedna, ryzykowana decyzja, sprawi, że będzie musiała uciekać przed armią Sułtana, ramię w ramię ze zbiegiem oskarżonym o zdradę stanu.


      Tytuł: "Jedyne wspomnienie Flory Banks"

       Autor: Emily Barr


       Wydawnictwo: Bukowy Las

       Data premiery: 27 kwietnia 2017 r.



Flora cierpi na amnezję. Jej pamięć nie rejestruje bieżących wydarzeń, więc dziewczyna nie jest w stanie zapamiętać żartów koleżanki, poleceń rodziców, czy chociażby tego, ile ma lat. Pewnego dnia całuje się z kimś, kogo całować nie powinna i… udaje jej się o tym nie zapomnieć. To jej pierwsze wspomnienie odkąd skooczyła dziesięć lat! Niestety chłopak, który wstrząsnął jej światem wyjeżdża, i to daleko: do Arktyki. Czy podróż jego śladem okaże się dla Flory lekarstwem na uszkodzoną pamięć? Kto zasłuży sobie na jej zaufanie?


      Tytuł: "Żniwiarz. Pusta noc"

       Autor: Paulina Hendel


       Seria: Żniwiarz (Tom 1)

       Wydawnictwo: Czwarta strona

       Data premiery: 10 maja 2017 r.


Na pierwszy rzut oka Magda jest zwykłą dwudziestolatką. Czas wypełnia jej praca w małej księgarni oraz obowiązki domowe. To jednak tylko pozory, gdyż w wolnych chwilach, zamiast spotykać się z rówieśnikami, Magda tropi upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Z krainy umarłych ucieka najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć. Tymczasem między Magdą a Mateuszem, tajemniczym chłopakiem, który niedawno wprowadził się do miasteczka, zawiązuje się nić sympatii. Dziewczyna pokazuje Mateuszowi świat słowiańskich wierzeń, nie mając pojęcia, że już wkrótce ona i jej przyjaciele znajdą się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.


       Tytuł: "Confess"

       Autor: Colleen Hoover


       Wydawnictwo: Otwarte

       Data premiery: 10 maja 2017 r.

Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze...

 
      Tytuł: "Tysiąc pocałunków"

       Autor: Tillie Cole


       Wydawnictwo: Filia

       Data premiery: 17 maja 2017 r.


Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia? Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo.


Zdecydowanie najbardziej czekam na "Confess" - już odliczam dni do premiery! Ciekawi mnie również "Tysiąc pocałunków". Tillie Cole do tej pory znałam tylko z "Raze", więc jestem ciekawa, jak sprawdzi się w romansie z mniejszą ilością brutalności. "Nic do stracenia. Początek" wzbudza we mnie mieszane uczucia, ale jeśli znajdę wolną chwilę to chętnie ją przeczytam. Jak wielokrotnie powtarzałam "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" nie przypadł mi do gustu, ale jestem ciekawa jak będzie z innymi książkami tej autorki. Czytałam już kilka książek o osobach z różnymi niepełnosprawnościami, ale nigdy nie spotkałam się z niewidomym bohaterem, dlatego uważam, że "Do zobaczenia nigdy" może mnie zaciekawić. Okładka "Luonto" jest przepiękna - mam nadzieję, że treść jej dorówna, bo opis jest obiecujący. 

A Wy na co czekacie w najbliższych tygodniach?


7 komentarzy

 1. Jeśli chodzi o kwietniowe nowości - "Co przyniesie wieczność" najbardziej mnie zainteresowała i nie mogę się doczekać aż wpadnie w moje ręce :)
  Uwielbiam twórczość Colleen Hoover, więc "Confess" na pewno sobie nie odpuszczę!
  Pozdrawiam! http://tworze-czytam-fotografuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja na razie na nic nie czekam :D Ale "Buntowniczka z pustyni" ma całkiem ciekawą okładkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Do zobaczenia nigdy"- muszę mieć ten tytuł. Koniecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie zapowiada się książka Colleen Hoover. Ja czekam też na "Co przyniesie wieczność".
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kusi mnie ,,Buntowniczka z pustyni", ale chyba głównie zwróciłam na nią uwagę przez tę piękną okładkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hasztag_RIP_portfel :S

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 7. Sporo ciekawych premier. Ja na pewno przeczytam "Confess", "Buntowniczkę z pustyni", "Tysiąc pocałunków" i "Dzikie serca" :)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.