środa, 25 stycznia 2017

Książkowe Nowości LUTY - MARZEC #23


        Tytuł: "Coś o tobie i coś o mnie"

        Autor: Julie Buxbaum


        Wydawnictwo: Dolnośląskie

        Data premiery: 1 lutego 2017r.


Po śmierci matki Jessie musi opuścić przyjaciół i dom w Chicago, ponieważ jej ojciec powtórnie się ożenił – z bogatą hollywoodzką producentką. Dziewczyna przeprowadza się do Los Angeles i zamieszkuje w bezosobowym pokoju gościnnym, jednym z wielu w rezydencji Rachel i jej mało sympatycznego syna Theo. Jessie jest bardzo samotna, a sytuacji nie poprawia wcale fakt, że w ekskluzywnej prywatnej szkole, pośród dzieci bogaczy, czuje się zupełnie nie na miejscu. Nie ma przyjaciół, rówieśnicy się z niej wyśmiewają. Sytuacja zmienia się, gdy Jessie otrzymuje e-mail od chłopaka podpisującego się jako Ktoś/Nikt. Kontynuuje korespondencję – najpierw mailową, później na komunikatorze. Przez pierwsze trudne tygodnie szkoły, chłopak jest dla niej jedynym przyjacielem... 


      Tytuł: "Podbój"

      Autor: Elle Kennedy


      Seria: Off-Campus (3 tom)

      Wydawnictwo: Zysk i S-ka


      Data premiery: 6 lutego 2017r.Allie Hayes przechodzi kryzys. Zakończenie studiów zbliża się wielkimi krokami, a ona wciąż stoi przed dylematem, którą ścieżkę kariery wybrać. Na domiar złego leczy złamane serce po rozstaniu z wieloletnim chłopakiem. Dziki seks bez zobowiązań, by zapomnieć, nie jest lekarstwem na jej problemy, ale nie sposób oprzeć się Deanowi Di Laurentisowi, przystojniakowi z drużyny hokejowej. Tylko ten jeden raz, bo mimo że przyszłość rysuje się niewyraźnie, to jasne jak słońce, że nie ma w niej miejsca dla króla jednorazowych numerków.
Dean zawsze dostaje to, czego chce. Dziewczyny, oceny, dziewczyny, uznanie, dziewczyny… To kobieciarz, zgadza się, i póki co nie spotkał kobiety odpornej na jego wdzięki. Aż poznał Allie… Przebojowa blondynka zawojowała jego świat przez jedną noc – i teraz chce, żeby zostali przyjaciółmi? O nie. To on mówi, kiedy jest koniec. Dean nie ustąpi w pogoni za swoim celem, ale gdy na drodze pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, zaczyna się zastanawiać, czy nie nadszedł czas, by przestać zaliczać… a oddać strzał prosto w serce.


      Tytuł: "Caraval. Chłopak, który smakował jak północ"

      Autor: Stephanie Garber


      Wydawnictwo: OMG Books


      Data premiery: 15 lutego 2017r.Scarlett i Tella całe życie spędziły na maleńkiej wyspie. Ich okrutny i wpływowy ojciec zaaranżował już dla Scarlett małżeństwo. Oznacza to, że jej tragiczny los jest przesądzony, a dziewczyna nigdy nie weźmie udziału w Caravalu, dorocznej grze, w której stawką jest spełnienie marzenia. Jednak szczęście niespodziewanie się do niej uśmiecha. Scarlett wraz z Tellą mają być gośćmi honorowymi mistrza ceremonii, tajemniczego Legendy. Dziewczyny widzą w tym szansę na uwolnienie się spod władzy despotycznego ojca. Ich sprzymierzeńcem zostaje przybyły zza morza Julian. Choć Scarlett początkowo nie podoba się jego towarzystwo, stopniowo ulega jego urokowi. Jednak szybko okazuje się, że Legenda uprowadza Tellę, a jej odnalezienie jest przedmiotem gry.


      Tytuł: "Pod presją"

      Autor: Michelle Falkoff


      Wydawnictwo: Feeria


      Data premiery: 15 lutego 2017r.Kara prowadzi idealne życie. Ma świetne oceny. Nigdy nie nawala. Aż do teraz. Bo perfekcja to tylko złudzenie, a Kara desperacko stara się je utrzymać, odkąd tylko pamięta. Dlatego robi coś, o co nigdy by siebie nie posądziła. Coś nielegalnego i ryzykownego. Wkrótce jej życie wypada z swojego idealnego toru i nagle Kara rzuca się w świat nowych znajomych, dzikich imprez, romansów i mrocznych sekretów. Musi teraz ustalić, jak daleko posunie się, by być idealną – i czy to jest właśnie to, czego naprawdę pragnie.      Tytuł: "Chłopak, który chciał zacząć od nowa"

      Autor: Kirsty Moseley


      Seria: Fighting to Be Free (1 tom)

      Wydawnictwo: HarperCollins


      Data premiery: 15 lutego 2017r.Poznali się w nocnym klubie.
Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów.
Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć.
Ellie i Jamie zakochują się w sobie do szaleństwa. Szybko planują wspólne życie: chcą podróżować, realizować marzenia, zawsze być razem. Jednak mroczna przeszłość Jamiego nie daje o sobie zapomnieć. Ellie nie ma pojęcia, czym naprawdę zajmuje się jej chłopak, gdy nie może się z nią spotkać. Prawdy nie można jednak ukrywać w nieskończoność, szczególnie przed kimś, kogo się kocha…      Tytuł: "Diabolika"

      Autor: S. J. Kincaid


      Wydawnictwo: Otwarte


      Data premiery: 15 lutego 2017r.

 

Diaboliki nie znają litości.
Diaboliki są silne.
Ich przeznaczeniem jest zabijać w obronie człowieka, dla którego zostały wyhodowane.
Nic więcej się nie liczy.

Wyglądamy jak ludzie. Jesteśmy agresywni, zdolni do bezgranicznego okrucieństwa i absolutnej lojalności. Właśnie dlatego jesteśmy strażnikami zamożnych rodzin.
Służę córce senatora, Sidonii, którą traktuję jak siostrę. Zrobiłabym dla niej wszystko. Teraz, aby ją ochronić, muszę udawać, że nią jestem, zachowując w tajemnicy moje zdolności. Wśród bezwzględnych polityków walczących o władzę w imperium odkryłam w sobie cechę, której zawsze mi odmawiano – człowieczeństwo.


      Tytuł: "Eva, Teva i więcej Tev"

      Autor: Kathryn Evans


      Wydawnictwo: YA!


      Data premiery: 15 lutego 2017r.Życie Tevy pozornie wygląda normalnie: szkoła, przyjaciele, chłopak. Ale w domu dziewczyna kryje niesamowitą tajemnicę. Jedenaście innych Tev… Raz w roku Teva rozdziela się na dwie osoby. Jej każda młodsza wersja pozostaje uwięziona w pułapce swojego wieku i domu. Kiedy zbliżają się siedemnaste urodziny Tevy, dziewczyna postanawia nigdy więcej nie dopuścić do podziału. Rozpoczynając walkę o swoją przyszłość, musi zmierzyć się sama ze sobą.


      Tytuł: "Reap"

      Autor: Tillie Cole


      Seria: Poranione dusze (2 tom)

      Wydawnictwo: Filia


      Data premiery: 15 lutego 2017r.Przetrzymywany przez gruzińskich gangsterów i faszerowany nowym narkotykiem, zmuszającym do posłuszeństwa, 221 nie potrafi już myśleć, działać i żyć samodzielnie. Jest posłuszną marionetką swojego pana, który każe mu zabijać. Mierzący prawie dwa metry, ważący niemal sto piętnaście kilogramów, niezwyciężony w walkach na śmierć i życie mężczyzna skutecznie pomaga szefowi gruzińskiego klanu, trzęsącemu podziemnym przestępczym światem w Nowym Jorku. Do czasu, aż 221 zostaje pojmany przez swoich wrogów.
Talia Tolstoi marzy, by wyswobodzić się ze szponów trudnej egzystencji. Chciałaby żyć inaczej – zerwać się ze smyczy ojca, jednego z liderów rosyjskiej Braci, i od pracy w brutalnych Kazamatach, rodzinnym interesie zajmującym się organizowaniem walk w klatkach. Wszystko się zmienia, kiedy dziewczyna poznaje więźnia swojej rodziny, który przypomina raczej zwierzę, i zaczyna odkrywać w nim człowieczeństwo. Ten potężny, piękny, poraniony mężczyzna przemawia do jej serca.      Tytuł: "Gniew i świt"

      Autor: Renee Ahdieh


      Wydawnictwo: Filia


      Data premiery: 2 marca 2017r.W krainie rządzonej przez młodego, żądnego krwi władcę, każdy poranek przynosi cierpienie kolejnej rodzinie. Khalid, osiemnastoletni kalif Khorsanu, jest potworem. Co noc bierze sobie nową małżonkę, by o poranku owinąć jedwabny sznur wokół jej szyi. Kiedy ofiarą Khalida pada szesnastoletnia przyjaciółka Shahrzad, dziewczyna poprzysięga mu zemstę i zgłasza się na jego kolejną oblubienicę. Shahrzad zamierza nie tylko ujść z życiem, ale też raz na zawsze zakończyć okrutne panowanie kalifa.
Noc za nocą, Shahrzad mami Khalida, snując zachwycające historie i odwleka swój koniec, choć doskonale zdaje sobie sprawę, że kolejny świt może okazać się jej ostatnim.
Z czasem dziewczyna zaczyna rozumieć, że w pałacu z marmuru i kamienia nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Shahrzad zamierza odkryć prawdę. Jest gotowa odebrać życie Khalida i tym samym odpłacić mu za tak wiele skradzionych istnień.
     Tytuł: "Zimowa miłość"

      Autor: Elżbieta Rodzeń


      Wydawnictwo: Zysk i S-ka


      Data premiery: 13 marca 2017r.Poznali się na pierwszym roku medycyny. On dla studiów zrezygnował z kolarstwa górskiego, a ona z malarstwa. Stopniowo ich przyjaźń przeradza się w głębsze uczucie. Planują wspólną przyszłość. Nagle Anna po prostu z nim zrywa. Nie mówi, dlaczego odchodzi, a Michał ma nigdy nie dowiedzieć się prawdy.
Szesnaście lat od momentu, gdy się poznali, Anna jest dyrektorem kliniki chirurgii plastycznej, a Michał pracuje w szpitalu dziecięcym. Mieszkają w tym samym mieście, ale nie spotykają się i starają się tego unikać. Przypadkiem jadą na tę samą konferencję. W życiu jednak nie ma przypadków. Jedna chwila, jedna decyzja uruchamia lawinę wydarzeń.      Tytuł: "O wiele więcej"

      Autor: Kim Holden


      Wydawnictwo: Filia


      Data premiery: 15 marca 2017r.Zakochałem się w Mirandzie ślepo i bezgranicznie. Wyidealizowałem sobie jej obraz.
Jednak marzenia są niczym dym.
Są nieuchwytne. Unoszą się nad nami, aż w końcu wydaje nam się, że ich pragniemy, że ich potrzebujemy.
Taka była również Miranda. Ulotna niczym dym.
Myślałem, że jej pragnę. Sądziłem, że jej potrzebuję.
W końcu jednak dopadła mnie szara rzeczywistość. Wypatroszyła mnie ze złudzeń niczym okrutny drapieżnik.
Rzeczywistość bywa podła.
Tak jak Miranda.      Tytuł: "Glębia Challengera"

      Autor: Neal Shusterman


      Wydawnictwo: YA!


      Data premiery: 15 marca 2017r.Caden Bosch jest rozdarty między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. Jest zdolnym uczniem liceum obdarzonym artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej Głębię Challengera, najgłębiej położonego punktu Rowu Mariańskiego (10 994 metrów pod poziomem morza). Jest świadomy, że jego świat się rozpada i coraz bardziej przerażony, że powoli przestaje odróżniać, co jest prawdą, a co ułudą. Rodzina i przyjaciele dostrzegają zmiany w jego zachowaniu i zaczynają się poważnie niepokoić. Zostaje przyjęty do szpitala psychiatrycznego i poddany leczeniu. Teraz to personel medyczny staje się załogą statku ku zdrowieniu.

Z największą niecierpliwością oczekuję premiery "Podboju", "O wiele więcej" oraz "Gniewu i świtu". Jestem również ciekawa "Reap", b pierwszy tom bardzo mi się podobał. Jeśli chodzi o "Zimową opowieść" to wątpię, żebym czytała ją w najbliższym czasie. W twórczości Elżbiety Rodzeń zakochałam się przy lekturze "Dziewczyny o kruchym sercu", ale z jej najnowszą książką chyba poczekam na przyszłą zimę. "Carava" i "Diabolika" to książki, o których słyszałam mnóstwo sprzecznych opinii, więc tym bardziej chcę je przeczytać i wyrobić sobie swoje zdanie. Opis "Coś o tobie i coś o mnie"  przypomina mi "Lato koloru wiśni", więc to również może być coś ciekawego. Jeśli ktoś czyta mojego bloga od dłuższego czasu to pewnie wie, jaką nienawiścią darzę "Chłopaka, który zakradał się do mnie przez okno". I właśnie dlatego z ogromną ciekawością sięgnę po "Chłopaka, który chciał zacząć od nowa". Mam nadzieję, że tym razem autorka aż tak mnie nie wkurzy.

A Was jakie książki zaciekawiły? 

16 komentarzy

 1. Luty ma bardzo interesującą ofertę. Aż żal, że na wszystkie braknie kasy :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Dużo ciekawych książek tu widzę, ale tak naprawdę to mam ochotę jak na razie przeczytać Diabolikę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej intreresuje mnie "Gniew i świt" oraz "O wiele więcej". Pewnie przeczytam też "Chłopaka, który chciał zacząć od nowa" chociaż "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno" nie bardzo przypadł mi do gustu.
  Pozdrawiam :*
  zapoczytalna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ps. Nominowałam Cię do LBA. Szczegóły na blogu. :)

   Usuń
  2. Bardzo dziękuję za nominację :-)

   Usuń
 4. "Chłopak, który chciał zacząć od nowa" - tak bardzo interesujący tytuł, że można pomylić z dziesięcioma innymi pozycjami... W sumie nie widzę w tej lutowej ofercie nic dla siebie. Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo pozytywnych opinii słyszałam o książce: "Caraval. Chłopak, który smakował jak północ", dlatego z chęcią sięgnę po nią :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie bardzo interesuje Dibabolika. Oglądałam pozytywne recenzje na zagranicznym booktube i nie mogę się doczekać lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W lutym pojawi się masa książek, które chciałabym przeczytać! Z powyższych najbardziej ciekawi mnie "Diabolika" i "Pod presją". Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się dorwać te książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno przeczytam "O wiele więcej", a dodatkowo zaintrygowałaś mnie tytułem "Eva, Teva i więcej Tev".

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Caraval" już przeczytałam a ,,Diabolikę" właśnie czytam, jestem w połowie i jest to naprawdę świetna książka! Ciekawi mnie bardzo ,,Gniew i świt" :) ,,Chłopak, których chciał zacząć od nowa" może też uda mi się przeczytać. ♥
  Lost in my books

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo, nowa książka Neala Shustermana - zapowiada się bardzo ciekawie :)
  "Podbój", "O wiele więcej", "Gniew i świt" - na te czekam najbardziej :D "Diabolika" mnie kusi, ale jeszcze się nie zdecydowałam, czy przeczytam.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama ostatnio wyszukałam premier, które mnie zainteresowały, ale jakoś nie zauważyłam nowej książki Elle Kennedy Podbój, a z chęcią się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zaciekawiła mnie ta książka Kim Holden mam nadzieję, że będzie u mnie w bibliotece i przeczytam ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://karola8399.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. W styczniu oszczędzałam na książkach, ale coś czuję, że w nadchodzących miesiącach zbankrutuję! :o

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! x
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/01/rozpraw-sie-ze-swoja-wewnetrzna-jedza.html

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.