sobota, 26 listopada 2016

Książkowe Nowości LISTOPAD- GRUDZIEŃ #21u4-jules      Tytuł: "U4: Jules"

      Autor: Carole Trebor


      Seria: U4 (1 tom)

      Wydawnictwo: Polarny Lis


      Data premiery: 20 listopada 2016r.


Akcja wszystkich czterech powieści wchodzących w jej skład toczy się współcześnie, od 1 listopada do 24 grudnia. Na świecie wybucha epidemia wywołana przez niezwykle groźnego wirusa U4, na którego nie ma remedium. W ciągu miesiąca wirus wyniszcza niemal całą ludzkość. Epidemię w zagadkowy sposób przeżywają tylko młodzi ludzie między 15 a 18 rokiem życia. I to właśnie z perspektywy czworga spośród ocalałych nastolatków – dwóch dziewcząt Koridwen i Stéphane oraz dwóch chłopców Yannisa i Jules’a – czytelnik ogląda postapokaliptyczny świat.


dręczyciel      Tytuł: "Dręczyciel"

      Autor: Penelope Douglas


      Seria: Fall Away (1 tom)

      Wydawnictwo: Septem


      Data premiery: 22 listopada 2016r.Tate i Jared znali się od dzieciństwa. Łączyła ich przyjaźń, byli sobie bliscy. Wszystko się zmieniło, gdy oboje mieli czternaście lat. Z dnia na dzień Jared zaczął dręczyć Tate — bez wyraźnego powodu. Upokarzał ją, poniżał, robił wszystko, aby zrujnować jej życie. Im bardziej Tate schodziła mu z drogi, tym bardziej sadystycznie ją prześladował. Wreszcie Tate uciekła na rok do Paryża. To ją odmieniło: przestała być przerażoną, zaszczutą dziewczynką, stała się młodą, pewną swojej wartości kobietą. Stała się silna, bardzo silna i zdecydowana. I postanowiła, że nie pozwoli więcej się dręczyć. Wreszcie była gotowa podnieść głowę i nie cofać się przed swoim prześladowcą. Wiedziała, że nie będzie łatwo. Gdy przyjaciel staje się wrogiem, ma ogromną przewagę. Zna wszystkie sekrety, lęki, myśli swojej ofiary i wie, co zaboli najmocniej.


przebudzenie-krola       Tytuł: "Przebudzenie króla"

      Autor: Maggie Stiefvater


      Seria: The Raven Cycle (4 tom)

      Wydawnictwo: Uroborus


      Data premiery: 23 listopada 2016r.Poszukiwania Glendowera trwają. Gansey i jego przyjaciele – Adam, Ronan, Noah i Blue – z każdym dniem są coraz bliżej znalezienia kryjówki legendarnego walijskiego króla. Czasu jest jednak coraz mniej. By ocalić Ganseya, który według przepowiedni niedługo umrze zabity pocałunkiem Blue, muszą obudzić go jak najszybciej. Krok za nimi czają się jednak ciemność i groza, bardziej przerażające niż cokolwiek, czego do tej pory zaznali… Czy i tym razem dadzą radę stawić jej czoła? I czy wszyscy wyjdą cało z tego ostatniego starcia?

      Tytuł: "12 dni świąt Dasha i Lily"

      Autor: Rachel Cohn, David Levithan


      Seria: Dash & Lily (2 tom)

      Wydawnictwo: Bukowy Las


      Data premiery: 23 listopada 2016r.Minął prawie rok od ostatnich Świąt, do Gwiazdki zostało tylko dwanaście dni… Dash i Lily są wciąż razem, ale czy są tacy sami?
Od czasu, kiedy czytelnicy śledzili rodzące się uczucie Dasha i Lily, bohaterowie wiele wspólnie przeszli. Ukochany dziadek Lily przeżył zawał serca, a trudna rekonwalescencja dramatycznie wpłynęła na jego zwykle optymistyczne usposobienie. To nie był łatwy rok.
Zostało zaledwie dwanaście dni do Bożego Narodzenia – dla Lily najważniejszego czasu w roku. Dash wraz z przyjaciółmi muszą podbić Manhattan, by pomóc Lily odnaleźć świąteczną magię grudniowego Nowego Jorku. Czy przyjaźń i miłość na nowo rozbłysną - jak światełka na choince?      Tytuł: "Miłość za wszelką cenę"

      Autor: Louisa Reid


      Seria: Fall Away (1 tom)

      Wydawnictwo: Zielona Sowa


      Data premiery: 23 listopada 2016r.Szesnastoletnia Audrey po pożarze domu, który udaje jej się przeżyć, razem z matką i bratem przenosi się do nowego miasta. Niestety przeprowadzka nie niesie za sobą upragnionej ulgi. Dziewczyna czuje, że jest inna, ma wrażenie, że odstaje od zwykłych nastolatek w jej wieku. Lekarstwem na jej problemy może okazać się mieszkający nieopodal Leo. Losy tej dwójki splatają się. Pojawienie się chłopaka uświadomi Audrey, że nic nie jest takie, jakim do tej pory się jej wydawało. Dziewczyna zrozumie, że kochając kogoś można zrobić wiele. Pytanie, czy zawsze wiele dobrego…


      Tytuł: "Szklany tron. Książka do kolorowania"

      Autor: Sarah J. Maas


      Wydawnictwo: Uroborus


      Data premiery: 23 listopada 2016r.Pobudź wyobraźnię wspaniałymi obrazami ze świata bestsellerowego cyklu Sarah J. Maas. Celaena na dachach Rifthold, Chaol w ogrodach szklanego zamku, Manon pokonująca przełęcz na swoim wywernie i wiele innych ulubionych scen, postaci i przedmiotów, które pozwolą poczuć klimat tej niezwykłej opowieści. 


       Tytuł: "Naznaczona"

      Autor: Anne Bishop


      Seria: Inni (4 tom)

      Wydawnictwo: Initium


      Data premiery: 16 grudnia 2016r.Przez wieki Inni i ludzie żyli obok siebie, ale stosunki między nimi były napięte. Gdy jednak ludzkość przekroczyła pewne granice, Inni muszą zadecydować, ile człowieczeństwa są w stanie tolerować – zarówno w swej społeczności, jak i w sobie samych…
Ponieważ Inni zawarli sojusz z cassandra sangue, delikatnymi acz potężnymi wieszczkami krwi, które były wykorzystywane przez własny gatunek, relacje między ludźmi a Innymi ulegają zmianie. Niektórzy z nich, tak jak Simon Wilcza Straż, wilczy strażnik i przywódca Dziedzińca w Lakeside, i wieszczka krwi Meg Corbyn, uważają nowe przymierze za korzystne – nie tylko pod względem osobistym, ale i praktycznym.
Ale nie wszyscy są przekonani do takiego rozwiązania. Grupa ludzi o zradykalizowanych poglądach planuje przejęcie kontroli nad krainą i organizuje serię brutalnych ataków na Innych. Nie wie tylko, że ziem Innych strzegą o wiele starsze i bardziej niebezpieczne siły niż wampiry i zmiennokształtni. Owe moce są w stanie uczynić wszystko, by chronić to, co do nich należy…perfekcyjne       Tytuł: "Perfekcyjne"

      Autor: Sara Shepard


      Seria: The Perfectionists (1 tom)

      Wydawnictwo: Otwarte


      Data premiery: 18 grudnia 2016r.Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie i Parker – wszystkie dążą do perfekcji bez względu na cenę. Połączyła je nienawiść do przystojnego kobieciarza Nolana Hotchkissa, który zranił każdą z nich. Dziewczęta planują morderstwo doskonałe – w żartach, rzecz jasna, bo nigdy by się na to nie odważyły. Kiedy Nolan ginie tak, jak to planowały, nastolatki stają się głównymi podejrzanymi. Tylko że to nie one zabiły!

Tym razem "Nowości" pojawiają się z lekkim opóźnieniem. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie :-) Najbardziej wyczekuję lektury "Dręczyciela" i "Miłości za wszelką cenę". Również bardzo zainteresowały mnie kolorowanki inspirowany "Szklanym tronem". Inne jakoś mnie nie zaciekawiły, ale w ty z Caeloną koniecznie muszę się zaopatrzyć! Cieszę się, że wreszcie wyszedł czwarty tom "Kruczego cyklu", teraz będę mogła kupić całą serię i wreszcie ją przeczytać. Podobnie jest z Dashem i Lilly - w zeszłym roku nie udało mi się przeczytać pierwszego tomu, chciałam to nadrobić w tym i dlatego cieszę się, że już wyszła kontynuacja. 

A jakie książki Was interesują? Na jakie Nowości czekacie, których ja nie wymieniłam?


8 komentarzy

 1. Ostatnio pisałam post o nowościach świątecznych i nie wiedziałam o 12 dni świąt Dasha i Lily. Ciekawie się zapowiada muszę koniecznie nadrobić 1 część ob jeszcze jej nie czytałam :D Tym razem nie czekam na żadną premierę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie, co dziwne, również najbardziej zainteresowała Miłość za wszelką cenę. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ''Miłość za wszelką cenę'' tyle razy przewinęła się na Youtube, że mnie wręcz odstrasza. Za to okładka ''Naznaczonych'' przypomina mi jakąś inną okładkę. Nie przypomne sobie jaką, ale wygląda bardzo znajomo... W każdym razie nie widze tu nic dla siebie. Pozdrawiam!

  http://wielopasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam takie wrażenie... Wydaje mi się, że twarz z okładki kiedyś pojawiła się już na innej książce, ale nie potrafię sobie przypomnieć jakiej.

   Usuń
 4. Mnie interesują praktycznie wszystkie książki, które pokazałaś. Nie przeczytam tylko kontynuacji serii, bo nie znam nawet treści pierwszych tomów. No, i kolorowankę sobie odpuszczę.
  Pozdrawiam cieplutko,
  gabRysiek recenzuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Kilka książek stąd mnie mega zaciekawiło, więc nie mogę się doczekać aż ja je dorwie. :)

  http://books--life.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainteresowałaś mnie serią The Raven. Muszę koniecznie po nią sięgnąć!

  Pozdrawiam :)
  Books & Candles

  OdpowiedzUsuń
 7. O Miłości za wszelką cenę słyszałam same dobre opinie.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.