sobota, 15 października 2016

Książkowe Nowości PAŹDZIERNIK- LISTOPAD #20
      Tytuł: "Nie poddawaj się"

      Autor: Raindow Rowell


      Wydawnictwo: HarperCollins Polska


      Data premiery: 12 października 2016r.Simon Snow rozpoczyna właśnie ostatni rok nauki w Szkole Czarodziejów w Watford. Nie żeby przez ostatnie kilka lat jakoś bardzo się podszkolił – wciąż słabo radzi sobie z różdżką, w dodatku nieustannie coś podpala albo sam wybucha. Na domiar złego porzuca go dziewczyna, a jego mentor nie daje znaku życia. Simon zupełnie nie wie, dlaczego akurat on uznawany jest za najpotężniejszego czarodzieja, skoro każde z jego życiowych przedsięwzięć to porażka.
Ale gdy w Świecie Magów zaczyna wrzeć, Simon musi sprostać wyzwaniu i zapanować nad sytuacją. Nie pomaga przeczucie, że Baz, jego współlokator, a zarazem największy wróg, prawdopodobnie knuje coś za jego plecami.      Tytuł: "Raze"

      Autor: Tillie Cole


      Seria: Poranione dusze (1 tom )

      Wydawnictwo: Filia


      Data premiery: 12 października 2016r.Raze, szkolony w niewoli, aby okaleczać i zabijać, więzień numer 818, którego losem rządzi okrucieństwo i śmierć.
Po latach niewoli w piekle w głowie kołacze mu się tylko jedna myśl: zemsta. Krwawa, powolna, brutalna zemsta.
Zemsta na człowieku, który skłamał.
Na człowieku, który go skrzywdził.
Który go skazał i zmienił w pałającą wściekłością maszynę do zabijania. Potwora odartego z człowieczeństwa.
Kisa jest jedyną córką Kirilla „Silencera” Volkova, przywódcy niesławnej „Trójcy” bossów rosyjskiej Braci w Nowym Jorku. Jest chroniona, choć tak naprawdę żyje w więzieniu bez krat.
Kisa marzy o wolności.
Zna jedynie okrucieństwo i poczucie straty. Pracuje jako managerka imperium śmierci swojego papy, a jej codzienność wypełniają jedynie smutek i ból. Jej narzeczony, Alik, kontroluje każdy aspekt życia Kisy, panuje nad każdą jej decyzją i pilnuje, by pozostała uległa i martwa w środku. Ale jeden wieczór wszystko to zmienia.      Tytuł: "Imagines"

      Autor: Anna Todd


      Wydawnictwo: Znak


      Data premiery: 13 października 2016r.WYOBRAŹ SOBIE, ŻE…
JUSTIN BIEBER od rana zasypuje Cię uroczymi niespodziankami z okazji rocznicy Waszego… ślubu.
KIM KARDASHIAN potrzebuje Cię, by przetrwać w świecie, w którym nie można robić selfie!…
Na pokładzie samolotu zaprzyjaźniasz się z chłopakami z ONE DIRECTION… W ramionach CHANNINGA TATUMA tańczysz najbardziej zmysłowy taniec na świecie…
Twój najlepszy przyjaciel ED SHEERAN ma dla Ciebie naprawdę szalony prezent urodzinowy…
DANIEL SHARMAN zabiera Cię na romantyczny spacer po plaży…      Tytuł: "Rozdarci"

      Autor: Neal Shusterman


      Seria: Podzielenii (2 tom)

      Wydawnictwo: Papierowy księżyc


      Data premiery: 19 października 2016r.Za sprawą Connora, Leva i Risy – tudzież głośnej rewolty, którą wzniecili w Ośrodku Donacyjnym Happy Jack – ludzie nie mogą już ignorować Podzielonych. Rozwiązanie, które pozwala uwolnić społeczeństwo od sprawiających problemy nastolatków, a równocześnie zapewnia stałe źródło narządów do przeszczepu, może i wydaje się doskonałe, ale w końcu zaczęto kwestionować jego etyczność. Jednak na gruncie podzielenia rozkwitł już wielki biznes, a potężne korporacje i politycy chcą, żeby tę praktykę nie tylko kontynuować, ale objąć nią również więźniów i najbiedniejszych.
Cam w całości składa się z części ciał innych Podzielonych; to nastolatek, który formalnie nie istnieje. Niczym futurystyczny potwór Frankensteina, Cam usiłuje odnaleźć własną tożsamość i sens życia, zastanawiając się, czy ktoś taki jak on może mieć duszę. A kiedy wskutek działań sadystycznego łowcy nagród jego los zostanie nierozerwalnie spleciony z losami Connora, Risy i Leva, Cam będzie musiał znaleźć odpowiedź na pytanie, co to w ogóle znaczy być człowiekiem.


     Tytuł: "Chemia naszych serc"

      Autor: Krystal Sutherland


      Wydawnictwo: Dolnośląskie


      Data premiery: 26 października 2016r.Henry Page nigdy nie był zakochany. Jako beznadziejny romantyk, wyobraża sobie to słynne kołatanie serca, miłość w stylu „nie mogę jeść, nie mogę spać” i ma nadzieję na właśnie taki obrót wydarzeń – mimo że jeszcze żadna z tych rzeczy mu się nie przytrafiła. Zamiast tego był szczęśliwy skupiając się na swoich ocenach, dostaniu się do college’u z Ligi Ivy i w końcu na zostaniu redaktorem szkolnej gazetki. Ale wtedy, do jego klasy weszła Grace Town i Henry już wiedział, że od tego momentu wszystko zacznie wyglądać inaczej. Grace zdecydowanie nie jest typem wymarzonej dziewczyny Henry’ego – chodzi z laską, nosi męskie, za duże ciuchy i wygląda tak, jakby rzadko widywała się z prysznicem. Ale kiedy Grace i Henry zostają wybrani, aby razem pracować nad szkolną gazetką, chłopak z dnia na dzień czuje się coraz bardziej zauroczony. To oczywiste, że Grace coś się kiedyś przytrafiło, ale to sprawia, że dla Henry’ego jest jeszcze piękniejsza. Nie chce niczego więcej niż pomóc się jej poskładać na nowo.


      Tytuł: "Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?"

      Autor: Estelle Maskame


      Seria: Dimily (3 tom)

      Wydawnictwo: Feeria


      Data premiery: 26 października 2016r.Eden i Tyler po raz ostatni widzieli się rok temu. W Nowym Jorku wiele się między nimi wydarzyło, a ich płomienny romans zakończył się rodzinną awanturą. I wtedy Tyler zniknął.
Eden sama musiała stawić czoła wściekłej rodzinie, żyć z etykietką niemoralnej pannicy w oczach bliskich i całego Santa Monica, a później z trudem przyjąć do wiadomości, że pomiędzy nią i Tylerem wszystko skończone. Aż w końcu cała miłość, jaką czuła,
wyparowała. Zamiast niej pojawił się gniew.młot tora      Tytuł: "Młot Thora"

      Autor: Rick Riordan


      Seria: Magnus Chase i Bogowie Azgardu (2 tom)

      Wydawnictwo: Galeria Książki


      Data premiery: 26 października 2016r.
Młot Thora znów zaginął. Bóg piorunów ma niepokojący zwyczaj gubienia swojej broni – najpotężniejszego oręża w dziewięciu światach. Tym razem jednak stało się coś poważniejszego: młot wpadł w ręce wroga.
Jeśli Magnus Chase i jego przyjaciele nie odnajdą szybko młota, światy żywych pozostaną bez ochrony przed inwazją olbrzymów. Rozpocznie się Ragnarök i dziewięć światów stanie w płomieniach. Niestety jedyną osobą, która może wynegocjować zwrot broni, jest najstraszliwszy wróg bogów – Loki. A cena, jakiej za to żąda, jest bardzo wysoka.       Tytuł: "Przeznaczenie Violet i Luke'a"

      Autor: Jessica Sorensen


      Seria: The Coincidence (tom 3)

      Wydawnictwo: Zysk i S-ka


      Data premiery: 31 października 2016r.


Życie Luke'a Price’a od zawsze zależało od porządku, kontroli i twardego stawiania czoła światu. Nic nieznaczące związki z kobietami były dla niego rozrywką - sposobem na wyciszenie chorych wspomnień z dzieciństwa. Luke rozpaczliwe pragnie zapomnieć o przeszłości, ale – nieważne, co zrobi - ona i tak będzie go prześladować.
Los nie sprzyjał Violet Hayes. Już jako dziecko została sama na świecie, bez żadnej rodziny. Towarzyszyły jej jedynie wspomnienia o niewyjaśnionym morderstwie rodziców. Dorastała w domach zastępczych, żyjąc pod opieką nieodpowiedzialnych przybranych rodziców, w otoczeniu narkotyków. Nikt o nią nie dbał, gdy próbowała zwalczyć bolesne wspomnienia o nocy, w której odebrano jej rodziców. Ale niepamięć przychodzi z trudem, kiedy nie można zamknąć za sobą niektórych drzwi, a ona nie mogła przestać śnić o tym, co przydarzyło się tamtego tragicznego dnia. Aby poradzić sobie z życiem, dystansuje się do wszystkich wokół i nigdy nie pozwala sobie na uczucia.
I nagle Violet spotyka Luke'a. Obydwoje natychmiast ścierają się, ale równocześnie coś ich ku sobie pcha. Chociaż z tym walczą, powoli otwierają się przed sobą i czują coś, czego jeszcze nigdy nie poznali. Odkrywają, jak bardzo są do siebie podobni. Czeka ich jednak zderzenie z jeszcze jedną trudną prawdą: nie da się uciec od przeszłości...


November 9      Tytuł: "November 9"

      Autor: Colleen Hoover


      Wydawnictwo: Otwarte


      Data premiery: 9 listopada 2016r.9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon…


      Tytuł: "Oblivion"

      Autor: Jennifer L. Armentrout


      Seria: Lux (0.5 tom )

      Wydawnictwo: Filia


      Data premiery: 9 listopada 2016r.Wyczułem kłopoty z chwilą, gdy Katy Swartz wprowadziła się do domu obok. Dużo kłopotów.
Tak, tego właśnie brakowało. Zwłaszcza, że i tak jestem tu obcy. Moi ludzie przybyli na Ziemię z Lux, planety oddalonej o trzynaście miliardów lat świetlnych. Poza tym ludziom nie można przecież ufać. Boją się nas. Potrafimy dokonywać rzeczy, o których oni mogą tylko pomarzyć i, szczerze mówiąc, wyglądają przy nas jak banda cieniasów. Cóż, taka prawda.
Ale Kat ma na mnie zupełnie niespodziewany wpływ i nie mogę przestać jej pragnąć. Ciągle chcę ją chronić. Przez nią staję się słabszy, a przecież jestem najsilniejszy pośród swoich i nakazano mi chronić resztę. A ta dziewczyna… Może oznaczać naszą zagładę. Ponieważ Luxen ma jeszcze większego wroga – Arum. I właśnie dlatego muszę być w formie.
Jeżeli zakocham się w Katy – ludzkiej dziewczynie – zagrozi to nie tylko jej życiu. Wszyscy możemy przez to zginąć. A na to nie mogę pozwolić…kod-goraczki      Tytuł: "Kod gorączki"

      Autor: James Dashner


      Seria: Więzień labiryntu (0.6 tom)

      Wydawnictwo: Papierowy Księżyc


      Data premiery: 9 listopada 2016r.Pewnego dnia nastąpił koniec świata.
Lasy stanęły w ogniu, jeziora i rzeki wyschły, a oceany wezbrały.
Potem nadeszła zaraza. Po całej kuli ziemskiej rozprzestrzeniła się gorączka. Rodziny umierały, zapanowała przemoc, ludzie zabijali się nawzajem.
Potem powstał DRESZCZ, który poszukiwał rozwiązania. A potem znaleźli idealnego chłopca.
Imię chłopca brzmiało Thomas, i Thomas zbudował labirynt.
Teraz istnieją tajemnice.
Istnieją kłamstwa.
A także więzy lojalności, których historia nie mogła przewidzieć.
Oto opowieść o tamtym chłopcu, Thomasie, i o tym, jak zbudował labirynt, który tylko on mógł zburzyć.
Wszystko zostanie ujawnione.


"Nie poddawaj się, "Raze" oraz "Imagines" to książki wychodzące w październiku, po które na pewno sięgnę. Podobnie jak po ostatni tom serii DIMILY - "Czy wspomniałam, że za tobą tęsknię?". "Przeznaczenie Violet i Luke'a" jest kontynuacją "Przypadków Callie i Kaydena", które mi się podobały, jednak nie wiem, czy w najbliższym czasie znajdę na nią czas. Książki z listopada, na której najbardziej czekam to "Oblivion" i "November 9". Po "Rozdartych", "Młot Thora" i "Kod gorączki" na razie nie mogę sięgnąć, bo nie przeczytałam wcześniejszych tomów, ale mam nadzieję, że osoby, które to zrobiły cieszą się z premiery kontynuacji. Została jeszcze "Chemia naszych serc" - opis jakoś szczególnie mnie nie zachwycił, ale poczekam na recenzję i wtedy ocenię, czy chcę ją czytać.

A WY NA JAKIE NOWOŚCI CZEKACIE?

17 komentarzy

 1. Raindow Rowell mówię nie. Po ,,Fangirl'' każda książka tej autorki spotyka się z moją odmową. Oglądałam recenzje Cat "Raze" i również sądzę, że nie jest to pozycja dla mnie. Z tego co wiem język mało ma wspólnego z pięknem naszej mowy, a wydarzenia są brutalne oraz przepełnione erotyką. "Imagines" chce mieć ze względu na Iana Somerhaldera, Dylana O'briena oraz Benedicta Cumberbacha♥ Dlatego też wzięłam udział w konkursie Mai z nadzieją, że uda mi się wygrać tę książkę. Choć nie ukrywam, że te wielkie drukowane litery składające się w napis ,,Anna Todd'' nieco odstraszają. "November 9" czytałam i recenzowałam więc mogę z całą odpowiedzialnością polecić! Pozdrawiam, Wielopasja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie również "Fangirl" była ogromnym nieporozumieniem, ale historia Baza i Simona mnie zaciekawiła. Co do "Raze" to kilka dni temu ją skończyłam i muszę przyznać, że czuję się rozczarowana. O ile nadmiar brutalności aż tak bardzo mi nie przeszkadzał to do języka autorki mam sporo zastrzeżeń. Jeśli chodzi o "November 9" to czekam z wielką niecierpliwością aż w końcu będę mogła się za nią zabrać :-D

   Usuń
 2. Najnowszą Colleen Hoover na pewno przeczytam :D

  OdpowiedzUsuń
 3. "Przeznaczenie Violet i Luke'a" na pewno przeczytam, bo Sorensen jak do tej pory mnie nie zawiodła :D
  "Kod gorączki"... nie wiem czy po nią sięgnę, bo trochę mnie już męczy ta seria... może jak pojawi się w bibliotece to wypożyczę :)
  "November 9" czytałam po angielsku i może kiedyś przeczytam po polsku, ale na pewno nie w najbliższym czasie.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam na "November 9", a także z chęcią sięgnę po "Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię?", chociaż muszę w końcu wziąć się za drugą część.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Radziłabym poczekać z czytaniem drugiej części, aż kupisz trzecią. Uwierz - wiem co mówię :-D

   Usuń
 5. Praktycznie czekam na te wszystkie książki, ale najbardziej November 9 i Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię? :)

  www.majkabloguje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na razie pieprzę te wszystkie zapowiedzi, bo już mam tyle zaplanowanych książek, które będę czytać, że nie mam czasu na nowe. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Patrzę na te zapowiedzi i poluję na pięć książek... Wiem jedno: pójdę z torbami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z tych pozycji najbardziej zaciekawił mnie ''Oblivion'', który napewno przeczytam. :D
  Twoja myszka jest cudowna! Widzę, że też jesteś fanką Igrzysk! <3 Piona!
  Buziaki,
  StormWind z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *Piąteczka* Kursor to zasługa Angie z kanał https://www.youtube.com/channel/UCondsfgmVPpCWAK3F_FaCEA

   Usuń
 9. Wydawnictwa ostatnio bardzo nas rozpieszczają... Pozostaje tylko trzymać się za kieszeń. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Nie poddawaj się" bardzo mnie zainteresowało. Teraz tylko szukać drobniaków i biegiem do księgarni. :D
  Pozdrawiam! ^^
  http://recenzjeklaudii.blogspot.com/2016/10/tydzien-z-hp-1-harry-potter-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyczekuję "November 9" oraz drugiej części Magnusa, lecz wątpię, że szybko po nie sięgnę niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa jestem ''Kodu gorączki'', to książka, którą na pewno przeczytam. Mam za sobą serię ''Więzień labiryntu''.
  Intrygującą okładkę ma ''Raze'' :)

  OdpowiedzUsuń
 13. W wymienionych pozycji przeczytałam tylko "Raze'a". Jakoś ten miesiąc mnie nie zachęca do nowości...

  www.kate-with-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.