poniedziałek, 18 lipca 2016

Książkowe Nowości LIPIEC- SIERPIEŃ #17

     Tytuł: "Jak powietrze"

      Autor: Agata Czykierda-Grabowska


      Wydawnictwo: OMGBook

      Data premiery: 20 lipca 2016r.Niektórym może się wydawać, że Oliwii niczego nie brakuje – przystojny chłopak, świetne studia, wieczory spędzane w warszawskich klubach. Ale gdy los stawia na jej drodze Dominika, w jego bursztynowych oczach dziewczyna dostrzega coś, czego nie dał jej wcześniej nikt inny.
Dominik mieszka w obskurnej kamienicy na Pradze i musi zajmować się młodszym rodzeństwem. W jego życiu nie ma miejsca na rozrywki ani nawet na marzenia.
Choć pochodzą z dwóch różnych światów, wkrótce okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. On przynosi jej długo oczekiwany spokój, ona jest dla niego jak powietrze.szkic      Tytuł: "Szkic"

      Autor: Olivia Samms

      Seria: Kroniki śledcze Bei (tom 1)

      Wydawnictwo: YA!

      Data premiery: 20 lipca 2016r.Siedemnastoletnia Bea Washington wychodzi z ośrodka odwykowego, w którym odkrywa u siebie dziwną cechę. Jeśli rysuje przy kimś, rysuje myśli tej osoby. Miastem wstrząsają śmiertelne napaści na tle seksualnym na młode dziewczyny. Bea, korzystając ze swojego daru, postanawia rozwikłać tę zagadkę. Czy bohaterce uda się jej wytrzymać w trzeźwości, czy pokona uczucie do narkotykowego dilera a poznany niedawno policjant okaże się wrogiem czy przyjacielem?


     Tytuł: "Powietrze, którym oddycha"

      Autor: Brittainy C. Cherry

      Seria: Elements. Żywioły. (tom 1)

      Wydawnictwo: Filia

      Data premiery: 20 lipca 2016r.


Ostrzegano mnie przed Tristanem Colem.
„Trzymaj się od niego z daleka”, mówili.
„Jest okrutny”.
„Jest zimny”.
„Życie go nie oszczędzało”.
Łatwo skreślić człowieka na podstawie jego przeszłości. Właśnie dlatego łatwo dostrzec w Tristanie potwora.
Ale ja nie potrafiłam tego zrobić. Zaakceptowałam spustoszenie, które w nim panowało. Sama czułam się bardzo podobnie.
Oboje wypełnieni pustką.
Oboje szukający czegoś innego. Czegoś więcej.
Oboje pragnęliśmy poskładać roztrzaskane fragmenty naszej przeszłości.
Może wtedy moglibyśmy nareszcie przypomnieć sobie, jak się oddycha.


      Tytuł: "Miłosne graffiti"

      Autor: Jenn Bennett

      Wydawnictwo: Amber

      Data premiery: 29 lipca 2016r.

Osiemnastoletnia Bex wie, jak spędzi lato przed ostatnią klasą liceum. Chce zdobyć stypendium plastyczne. Od dawna rysuje anatomiczne szkice. Na konkurs narysuje… martwe ciało. Najpierw jednak musi je zobaczyć…
Seksowny, uroczy Jack wywraca jej plany do góry nogami. Jest najlepszym malarzem graffiti w San Francisco. I najbardziej poszukiwanym.
Bex wie, że Jack to kłopoty. I miłość od pierwszego wejrzenia…
Bex czuje, że Jack coś ukrywa. Jakąś ranę, która wciąż boli. Czy wyzna jej prawdę o sobie i swojej rodzinie? Czy Bex otworzy się przed nim? I czy kiedy poznają swoje tajemnice, będą chcieli być razem?załącznik
      Tytuł: "Załącznik"

      Autor: Raindow Rowell

      Wydawnictwo: HarperCollins Polska


      Data premiery: 3 sierpnia 2016r.


Beth Fremont i Jennifer Scribner-Snyder są pewne, że ktoś sprawdza ich służbowego maila (W zasadzie wszyscy z newsroomie są tego świadomi – taka jest polityka firmy). Tyle że nie są w stanie traktować tego poważnie. Bez końca wysyłają sobie śmieszne maile i prowadzą dyskusje na temat najmniejszych szczegółów ich życia prywatnego. Tymczasem Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że czytanie cudzych maili to teraz jego praca. Kiedy zgłaszał się na stanowisko „funkcjonariusza ds. ochrony internetowej”, wyobrażał sobie, że będzie ustawiał zapory i rozpracowywał hakerów, a nie pisał raporty za każdym razem, gdy redaktor sportowy przeforwarduje nieodpowiedni żart. Kiedy natrafia na maile Beth i Jennifer wie, że powinien to zgłosić. Jest jednak tak zachwycony ich historiami, że odkłada ten moment w nieskończoność. W momencie gdy zaczyna coś czuć do Beth zdaje sobie sprawę, że za późno, by się teraz przedstawiać.


     Tytuł: "Never Never"

      Autor: Colleen HooverTarryn Fisher

     Seria: Never Never (tom 1-3)

      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 3 sierpnia 2016r.


Nie kocham cię.
Nic a nic.
I nie pokocham.
Nigdy, przenigdy.
Czasem wspomnienia mogą być gorsze niż zapomnienie. Charlie i Silas są jak czyste karty. Nie wiedzą, kim są, co do siebie czują, skąd pochodzą ani co wydarzyło się wcześniej w ich życiu. Nie znają swojej przeszłości. Pomięte kartki, tajemnicze notatki i fotografie z nieznanych miejsc muszą im pomóc w odkryciu własnej tożsamości.
Ale czy można odbudować uczucia? Czy można chcieć przypomnieć sobie… że ma się krew na rękach? A jeśli prawda jest tak szokująca, że tylko zapomnienie chroni przed szaleństwem? Umysły Silasa i Charlie pełne są mrocznych tajemnic.
On zrobi wszystko, by wskrzesić wspomnienia.
Ona za wszelką cenę chce je pogrzebać.
Nigdy nie zapominaj, że to ja jako pierwszy cię pocałowałem.
Nigdy nie zapominaj, że będziesz ostatnią, którą pocałuję.
I nigdy nie przestawaj mnie kochać.
Nigdy…
      Tytuł: "Nawet o tym nie myśl"

      Autor: Sarah Mlynowski

      Seria: Nawet o tym nie myśl (tom 1)

      Wydawnictwo: Feeria

      Data premiery: 3 sierpnia 2016r.


To miał być zwykły szkolny dzień: odbębniasz kolejne lekcje, spotykasz się z chłopakiem, gadasz z kimś na przerwie, śmiejesz się z wygłupów kumpla... No, może o tyle nietypowy, że wszyscy obecni tego dnia uczniowie mieli iść na szczepienie przeciw grypie. Nie każdy to lubi, ale takie rzeczy da się przeżyć... A jednak ten dzień zmienił całkiem nasze życie. Bo kiedy słyszysz to, co myśli przyjaciółka, koleżanka z klasy, Twój chłopak, rodzice i nauczyciele, to bywa dość przykre, a kiedy znajomi usłyszą Twoje myśli, to może być katastrofa - przecież część spraw wolisz zostawić dla siebie, jak to, że podkochujesz się w chłopaku koleżanki czy że masz dość swojej przyjaciółki.
A teraz wszyscy już wiedzą, że Tess straciła głowę dla swojego najlepszego kumpla Teddy’ego, że Mackenzie oszukała Coopera, że pielęgniarka była kiedyś striptizerką. I ta wiedza wywraca wszystko do góry nogami.Wybierz mnie
      Tytuł: "Ocal mnie"

      Autor: Abbi Glines

      Seria: Sea Breeze (tom 3)

      Wydawnictwo: Pascal

      Data premiery: 3 sierpnia 2016r.Cage, pożeracz damskich serc, nigdy nie kochał naprawdę. Jego życie to ciągła zabawa, dziewczyny na jedną noc, alkohol… Nie mogło to skończyć się dobrze. Cage zostaje wysłany na wieś, by tam pomagać w gospodarstwie. Ma to być jego kara, za to że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Tam poznaje Evę.
Eva, córka właściciela gospodarstwa, już dawno zapomniała, co to znaczy cieszyć się życiem. Wcześnie straciła matkę, na wojnie zginął jej narzeczony. Jej życie się skończyło. Postanowiła już na zawsze pozostać sama. Poznanie Cage'a burzy jej spokój. Niestety Eva czuje, że zdradza zmarłego chłopaka. Rezygnuje z szansy na miłość, którą dał jej los.
Czy szalony Cage, chłopak z innego świata, będzie umiał rozkochać ją w sobie? Czy wspólnie pomogą sobie zapomnieć o przeszłości?      Tytuł: "Wyśnione miejsca"

      Autor: Brenna Yovanoff

      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 17 sierpnia 2016r.


Są dwie Waverly.
Pierwsza: ma nieskazitelny wygląd, popularnych przyjaciół, najlepsze oceny w szkole i świetne wyniki w sporcie.
Druga: to tajemnicza dziewczyna, która zagłusza myśli bieganiem do utraty tchu. W nocy zastanawia się, jak wyglądałoby jej życie, gdyby zrzuciła maskę, którą nosi za dnia.
Jest dwóch Marshallów.
Pierwszy: bad boy, który nadużywa alkoholu, ryzykując wydalenie ze szkoły. Nie ma to dla niego znaczenia – w końcu jest nikim.
Drugi: ten, który czuje więcej, niż przyznaje sam przed sobą. Zmaga się z ciężarem, o którym inni nie wiedzą.
Waverly i Marshall spotykają się… we śnie. Jest to miejsce, gdzie oboje mogą być sobą. I gdzie dotyk wydaje się równie prawdziwy jak na jawie. Czy odważą się swoje wyśnione miejsca zamienić na rzeczywistość?      Tytuł: "Moje serce i inne czarne dziury"

      Autor: Jasmine Warga

      Wydawnictwo: Burda Publishing Polska

      Data premiery: 17 sierpnia 2016r.


Szesnastoletnia Aysel, miłośniczka fizyki i muzyki klasycznej, obsesyjnie planuje własną śmierć. Jej ojciec dopuścił się brutalnej zbrodni, która wstrząsnęła całym miasteczkiem, matka nie może na nią patrzeć, bo obecność córki przypomina jej o przeszłości, zaś koledzy i koleżanki z klasy obgadują ją za plecami przy każdej możliwej okazji… Aysel jest gotowa zamienić swoją energię w nicość.
Dziewczyna ma tylko jeden problem: nie jest pewna, czy starczy jej odwagi, by to zrobić. Wszystko zmienia się, gdy odkrywa stronę internetową, na której ogłaszają się partnerzy do samobójstwa. Użytkownik o nazwie FrozenRobot, a w rzeczywistości zmęczony własną rodzinną tragedią nastolatek imieniem Roman, szuka kogoś, z kim będzie mógł odebrać sobie życie. Chociaż Aysel i Roman nie mają ze sobą nic wspólnego, nowa znajomość zaczyna wpływać na dwoje nastolatków w nieoczekiwany sposób. W miarę zbliżania się wyznaczonej daty samobójstwa Aysel zaczyna wątpić, czy to naprawdę najlepsze rozwiązanie. Będzie musiała wybierać między własnym pragnieniem śmierci a próbami przekonania partnera, aby pozostali przy życiu. Tyle że Romana nie tak łatwo przekonać…


być jak ericka
     Tytuł: "Być jak Erica"

      Autor: 
Michelle Painchaud

      Wydawnictwo: YA!

      Data premiery: 17 sierpnia 2016r.


Bezwzględna Violet jest skoncentrowana na swoim celu, Erica szuka miłości, ciepła i stabilizacji. Która z nich przejmie kontrolę nad bohaterką?
Co by było, gdybyś zaczęła żyć kłamstwem, a to kłamstwo stało się prawdą?
Życie Violet kręci się wokół dwóch spraw. Jak stać się Ericą Silverman – dziewczynką, która zaginęła wiele lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach? Druga sprawa stanowi jej największą tajemnicę: musi wykraść cenny obraz z sejfu pani Silverman – matki Eriki – i zacząć nowe życie ze swoim ojcem z dala od wszystkich problemów…
Siedemnastoletnia Violet zaczyna szaleńczą jazdę bez trzymanki. Usiłuje utrzymać wszystkich w przekonaniu, że jest zaginioną Eriką, kalkuluje każdą decyzję, waży każde słowo. Jednocześnie powoli zaczyna tracić tożsamość. Która z osobowości w końcu przejmie kontrolę? Zimna profesjonalistka Violet, czy niewinna Erica, która ponad wszystko pragnie znaleźć się w kochającym domu?


Z tej listy koniecznie muszę przeczytać: "Jak powietrze", "Powietrze, którym oddycha" i "Never never". Również zainteresowały mnie "Wyśnione miejsca". Mam nadzieję, że treść będzie równie piękna co okładka. "Szkic" i "Nawet o tym nie myśl" mają bardzo bardzo oryginalne zarysy fabuły, więc jeśli tylko uda mi się je zdobyć, z wielką chęcią przeczytam. Opis "Mojego serca i innych czarnych dziur" przypomina mi "Wszystkie jasne miejsca". Do tamtej powieści miałam kilka zastrzeżeń, więc może ta okaże się lepsza. Poczekam na recenzję innych blegorów dotyczące "Załącznika", bo jeśli chodzi o Raindow Rowell to "Eleonora i Park" mi się bardzo podobała, ale "Fangirl" była ogromnym rozczarowaniem. "Ocal mnie" wydaje się ciekawą pozycją na wakacje, ale pierwsza część tej serii okazała się zbyt płytka i przewidywalna, więc nie jestem przekonana do kontynuacji. Na razie nie mam w planach "Być jak Erica" i "Miłosne grafitti", ale na pewno nie zapomnę o tych tytułach.


A Was jakie tytuły zainteresowały?


14 komentarzy

 1. Załącznik wydaje się całkiem interesujący :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mnie interesuje "Szkic". Porusza niełatwy temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zainteresowała mnie Jak powietrze i Załącznik. A po za tym czekam na Imunitet - Mroza <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Dwie książki zwróciły moją uwagę. Pierwsza to ''Szkic'' - za pomysł i ponadnaturalną zdolność. A druga - wyśnione miejsca. Piękna okładka i motyw snu...

  OdpowiedzUsuń
 5. Pojawiło się kilka przedpremierowych recenzji ,,Jak powietrze'' i większość jest pozytywnych i zachwalających tę pozycję. Ja czekam oczywiście w lipcu na drugi tom serii klątwa czyli ,,Ukrytą łowczyni''. Z podanej listy interesuje mnie książka Hoover, bo to własnie jej książka, a ja uwielbiam tę autorkę! ,,Powietrze, którym oddycham'' wydaje się kolejną młodzieżówką bez szału. Okładka mi się nie podoba, a opis wręcz odstrasza.

  Zapraszam w wolnej chwili na mojego bloga♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede mną nadal pierwszy tom "Porwanej pieśniarki". Mi opis "Powietrza..." wydał się ciekawy. Na pewno sięgnę po tą pozycję, bo uwielbiam autorkę!

   Usuń
 6. W sierpniu na szczęście niewiele mnie interesuje. Chyba tylko "Neve never", a z czerwca "Powietrze, którym oddycha". Pozdrawiam :D
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Niektóre tytuły zainteresowały mnie ze względu na opis, inne na okładkę, a jeszcze inne przez sentyment do autora chyba niedługo zbankrutuję przez te książki :P
  Nominowałam Cię do Beyonce Book Tag jeśli jesteś zainteresowana zrobieniem tagu to zapraszam do siebie ;) http://timeofbook.blogspot.com/2016/07/beyonce-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Największą chrapkę mam na przeczytanie "Never, Never", "Szkic" i "Wyśnione miejsca". Piękne okładki, interesujące opisy :) Teraz tylko trzeba je zdobyć! :)

  Chciałabym Cię zaprosić na mojego bloga, dopiero zaczynam więc liczę na kilka słów motywacji, dobrą radę, ale również krytykę jeżeli nie przypadnie Ci do gustu :) http://bookmaania.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam w naszej blogerskiej rodzice! A na bloga na pewno zajrzę :-)

   Usuń
 9. "Moje serce i inne czarne dziury"... czytalabym ;))))

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesują mnie "Wyśnione miejsca" oraz nowa książka pani Rowell ♥♥♥
  Pozdrawiam Cię gorąco,
  Isabelle West
  Z książkami przy kawie

  OdpowiedzUsuń
 11. "Nawet o tym nie myśl" zapowiada się na niezwykle zabawną historię.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.