czwartek, 31 marca 2016

Książkowe Nowości MARZEC-KWIECIEŃ #13
      Tytuł: "Pieśń Shannary"

      Autor: Terry Brooks

      Wyda
wnictwo: Replika


      Data premiery: 29 marca 2016r.

Pradawne zło odradza się w nowej postaci, poprzysięgając zemstę na wszystkim, co żyje. 
Druid Allanon wyrusza w niebezpieczną podróż, w której stawką jest istnienie całego świata. Z pomocą przychodzi mu jedyna spadkobierczyni magii elfów, władająca niezwykłą mocą pieśni, Brin Ohmsford. 
Lecz przepowiedziano im zagładę. Zło bowiem knuje, aby związać Brin z losem straszniejszym niż śmierć... PANI NOC

      Tytuł: "Pani Noc"

      Autor: Cassandra Clare

      Wydawnictwo: Mag

      Data premiery: 30 marca 2016r.

Minęło pięć lat od wydarzeń przedstawionych w „Mieście Niebiańskiego Ognia”, po których Nocni Łowcy znaleźli się na skraju zagłady. Emma Carstairs nie jest już pogrążoną w żałobie dziewczynką, lecz młodą kobietą, która zamierza za wszelką cenę dowiedzieć się, kto zabił jej rodziców, i pomścić ich śmierć.Wraz ze swoim parabatai, Julianem Blackthornem, musi się nauczyć ufać swojemu sercu i rozumowi, gdy odkrywa demoniczny spisek obejmujący zasięgiem całe Los Angeles, od Sunset Strip aż po morskie fale roztrzaskujące się na plażach Santa Monica. Gdyby jeszcze serce nie prowadziło jej na manowce…      Tytuł: "Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno"


      Autor: Kirsty Moseley


      Wydawnictwo: Harper Collins 

      Data premiery: 30 marca 2016r.

Od zawsze unikam jakiegokolwiek fizycznego kontaktu. Dotykać może mnie tylko mama, mój brat Jake i… Liam. Od ośmiu lat co wieczór chłopak z domu naprzeciwko zakrada się przez okno do mojej sypialni i zasypiamy niewinnie przytuleni. Gdyby Jake wiedział, że Liam spędza u mnie każdą noc, chybaby go zabił. Liam to największe szkolne ciacho. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, a on zmienia je jak rękawiczki. Nie mogę go rozgryźć. W dzień zachowuje się jak megadupek, a w nocy jest ciepły i kochany. Wiem, że nie mogę się w nim zakochać – związki Liama nie trwają dłużej niż kilka nocy…


nwazja na Tearling

      Tytuł: "Inwazja na Tearling"

      Autor: Erika Johansen

      Wydawnictwo: Galeria Książki

      Data premiery: 30 marca 2016r.
Z każdym dniem Kelsea Glynn coraz bardziej oswaja się z rolą władczyni. Kładąc kres zsyłkom niewolników do sąsiedniego Mort, wchodzi w drogę czerpiącej moc z czarnej magii Szkarłatnej Królowej – a ta nie cofnie się przed niczym. Szkarłatna Królowa postanawia wysłać straszliwą armię, by upomnieć się o swoje. Nic już nie powstrzyma inwazji na Tearling. Lecz gdy mortmesneńskie wojska podchodzą coraz bliżej, Kelsea w tajemniczy sposób udaje się spojrzeć w czasy sprzed Przeprawy i odnaleźć w nich niezwykłą i groźną sojuszniczkę: Lily, która walczy o życie w świecie, w którym już samo bycie kobietą bywa przestępstwem. Przyszłość Tearlingu – i duszy Kelsea – może zależeć od Lily i kolei jej życia, lecz młoda królowa ma bardzo mało czasu, by dowiedzieć się, jaki los spotkał kobietę.
      Tytuł: "Bez słów"


      Autor: Mia Sheridan


      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 30 marca 2016r.

  


Archer, obarczony niewypowiedzianym cierpieniem, mieszka w swojej samotni blisko lasu. Jest przekonany, że tylko tyle mu zostało. Do sennego, pobliskiego miasteczka przybywa Bree. Dziewczyna liczy na to, że w końcu odnajdzie rozpaczliwie poszukiwany spokój. Gdy spotyka Archera, jej początkowa nieufność zamienia się w rosnącą fascynację outsiderem. Próbując przedrzeć się przez warstwy niedostępności i dzikości, jakimi Archer przez lata zasłaniał się przed innymi, Bree powoli rozbiera go z kolejnych tajemnic.


Chłopak, który stracił głowę

      Tytuł: "Chłopak, który straci głowę"


      Autor: John Corey Whaley


      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 4 kwietnia 2016r.
Poznaj Travisa. Ma 16 lat, superdziewczynę i nieuleczalnego raka. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Godzi się na to, by ciało od szyi w dół przeszczepiono mu od zdrowego człowieka. Jest tylko jeden problem – na razie rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi zostać wprowadzony w śpiączkę podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy. Budzi się pięć lat później. Ma własną głowę i atrakcyjne, choć obce ciało. Świat z pozoru jest taki sam jak dawniej. Jednak powrót do życia wygląda inaczej, niż Travis to sobie wyobrażał. Jego przyjaciele są już na studiach, rodzice coś przed nim ukrywają, a dziewczyna… Hmm, wygląda na to, że ma narzeczonego. Trudno się dziwić, że chłopak nie ma zamiaru się z tym pogodzić.
      Tytuł: "Ugly love"


      Autor: Colleen Hoover


      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 13 kwietnia 2016r.

Kiedy Tate, początkująca pielęgniarka, wprowadza się do mieszkania swojego brata, nie spodziewa się tak gwałtownych zmian w życiu. Wszystko przez przystojnego pilota Milesa Archera. Miles ustala tylko jedną regułę ich związku: nie pytaj o przeszłość i nie oczekuj przyszłości. Gdy ta sytuacja staje się nie do wytrzymania i prowokuje do pytań, ożywają jego dramatyczne wspomnienia.
      Tytuł: "Zawsze stanę przy tobie"


      Autor: Gayle Forman


      Wydawnictwo: Nasza księgarnia


     
      Data premiery: 13 kwietnia 2016r.
Brit jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do Red Rock, ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa oraz okrutnej psycholog. Nikt nie zdoła przetrwać samotnie - lecz komu zaufać w miejscu, gdzie nagradzane jest donoszenie na koleżanki? Na szczęście Brit poznaje V, Bebe, Marthę oraz Cassie - cztery dziewczyny, dzięki którym może uda jej się nie oszaleć. Razem starają się zachować zdrowy rozsądek, by życie w Red Rock nie zmieniło się w ostateczny koszmar.13 komentarzy

 1. Ugly love- czekam z niecierpliwością! :D
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Books obsession :*

  OdpowiedzUsuń
 2. "Inwazja na Tearling" - muszę przeczytać pierwszą część. "Kroniki Shannary" - mój wychowawca poleca, z chęcią sięgnę przy okazji. A ponieważ mam zacząć czytać nie tylko fantastykę, kochany polski!, to "Chłopak, który straci głowę" brzmi ciekawie. :D
  Jak dobrze, że tak wszystko ładnie podsumowujesz <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wychowawca poleca to trzeba koniecznie przeczytać!

   Usuń
 3. Czekam na kilka z nich. W szczególności "Ugly love", "Bez słów" oraz "Chłopaka, który stracił głowę". Po "Inwazję na Tearling" może też sięgnę, ale w pierwszej kolejności muszę przekonać się czy spodoba mi się pierwszy tom, który już od jakiegoś czasu czeka w czytniku :)
  Pozdrawiam serdecznie,
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Noc już zamówiona! Reszta raczej mnie nie interesuje.

  http://k-a-k-blogrecenzencki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama nie wiem na co się zdecydować! Tyle tego jest, a portfel cienki... :D

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, teraz ciągle wychodzą jakieś perełki, które MUSZĘ przeczytać, a kasy brak :-( Całe szczęście, że są jeszcze dobrze zaopatrzone biblioteki <3

   Usuń
 6. Ja bym chętnie przeczytała "Pani noc" mam zamiar sobie ją kupić. Tą cegłe! Strasznie grupa książka. No i rozważam sięgnięcie po "Ugly Love" bo Colleen Hoover jest super. ♥
  Books World

  OdpowiedzUsuń
 7. Książkę Hoover oczywiście chcę mieć z oczywistego względu -uwielbiam tą autorkę. Zaciekawiła mnie również powieść o chłopaku, który stktóry głowę, a to wszystko za sprawą recenzji. Myślę, że te dwie książki będę chciała kupić w kwietniu.
  http://wielopasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uwielbiam Hoover, a jeśli chodzi o "Chłopaka..." to recenzje troszeczkę mnie zniechęciły, bo podobno świetny pomysł został niewykorzystany.

   Usuń
 8. Koniecznie muszę przeczytać "Panią Noc", "Ugly love" oraz "Chłopaka, który stracił głowę" ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Akurat w Twoim zestawieniu nie znalazłam żadnej pozycji dla siebie, jakoś ogólnie kwiecień nie zaciekawił mnie premierami, czekam chyba tylko na Żałobne Opaski Sandersona :)

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam tej książki, ale o Sandersonie słyszałam dużo dobrego!

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.