piątek, 8 stycznia 2016

Książkowe Nowości GRUDZIEŃ-STYCZEŃ #10


   

   

     Tytuł: "Ta dziewczyna"

      Autor: Colleen Hoover


      Wydawnictwo: W.A.B.


      Data premiery: 13 stycznia 2016r.

Layken i Will biorą w końcu ślub. Ich znajomość pełna była wzlotów i upadków, miłość pomogła im jednak przetrwać wszystkie trudne chwile. Teraz, po ślubie, mają kilka dni dla siebie i mogą cieszyć się wymarzonym „weekendem miodowym”. To dla nich okazja, by powspominać przeszłość. Will woli nie wracać do bolesnych chwil, ale Layken chce wiedzieć wszystko. A przede wszystkim interesuje ją, jak ich historia wyglądała właśnie z jego perspektywy. Will dzieli się z nią więc najskrytszymi myślami i opowiada o swoich uczuciach, nie ukrywając absolutnie niczego…

   
      Tytuł: "Kuracja samobójców"

      Autor: Suzanne Young


      Wydawnictwo: Feeria


      Data premiery: 13 stycznia 2016r.Sloane i James uciekli przed epidemią i Programem, ale nie udało im się uciec przed niebezpieczeństwem. Bo Program nie chce o nich zapomnieć…
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie Programu i powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko Kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.
I istnieje tylko jedna dawka.


   
      Tytuł: "Tu i teraz"

      Autor: Ann Brashares


      Wydawnictwo: YA!


      Data premiery: 13 stycznia 2016r.Jest 2014 rok. Cztery lata temu szesnastoletnia dziś Prenna James wyemigrowała do Nowego Jorku, w którym nadal czuje się obco. Problem polega na tym, że dziewczyna nie przybyła z innego kraju – przybyła z przyszłości, w której ludzkość została zdziesiątkowana z powodu roznoszonej przez komary zarazy, a świat, który znamy, legł w gruzach. Ucieczka w przeszłość była jedyną szansą ocalenia dla tych, którzy przeżyli. Wszyscy muszą absolutnie podporządkować się dobru społeczności i ściśle przestrzegać reguł. Nawiązywanie bliskich relacji z „tubylcami” jest zakazane. Tylko co zrobić, kiedy na horyzoncie pojawia się przystojny chłopak, Ethan Jarves?


    
     
      Tytuł: "BETA-Nowe pokolenie"

      Autor: Rachel Cohn


      Wydawnictwo: Czarna owca


      Data premiery: 13 stycznia 2016r.

Na rajskiej wyspie Dominium, zamieszkanej przez bogaczy, przeplatają się losy dwóch dziewczyn. Zhara jest Pierwszą, a Elizja jej klonem. Wydają się identyczne, ale wygląd może być bardzo mylący. Elizja odebrała Zharze wszystko, a nawet zajęła jej miejsce u boku ukochanego! Dlatego Zhara zrobi wszystko, by się jej pozbyć. W końcu Elizja poznaje szokującą prawdę: choć jest klonem, posiada duszę, a jej Pierwsza żyje… Rozumie, że Zhara cierpi, widząc ją z Alexandrem, ale nie może z niego zrezygnować. Postanawia stanąć u jego boku i wraz z armią zbuntowanych klonów obalić panujące na rajskiej wyspie niewolnictwo.


     
      Tytuł: "Lustrzany świat Melody Black"

      Autor: Gavin Extence


      Wydawnictwo: Literackie


      Data premiery: 14 stycznia 2016r.Jak to nieraz w życiu bywa, wszystko zaczęło się od trupa. To był zwykły sąsiad, nie ktoś, kogo Abby dobrze by znała, jednak mimo wszystko… Znalezienie zwłok, podczas gdy przyszło się pożyczyć puszkę pomidorów, może być lekko szokujące. A przynajmniej powinno być.  
Teraz, ponownie analizując minione wypadki, kobieta nie może pozbyć się wrażenia, że wszystko potoczyłoby się zupełnie inaczej, gdyby feralnej środy nie weszła do mieszkania naprzeciwko. A z pewnością nie poznałaby Melody Black…    
      
      Tytuł: "Pięć sposobów na upadek"

      Autor: K.A. Tucker


      Wydawnictwo: Literackie


      Data premiery: 20 stycznia 2016r.


Pyskata, z wiśniowymi końcówkami blond włosów, Reese Mackay popełniła tak wiele błędów w swoim dwudziestokilkuletnim życiu, że wie już o nich chyba wszystko. Gdy jej krótkotrwałe, gwałtowne małżeństwo kończy się złamanym sercem, decyduje, że nadszedł czas na zmiany. Przeprowadza się do Miami z zamiarem ponownego startu i nawet całkiem dobrze by jej szło, gdyby nie mega upokarzająca jednonocna przygoda w Cancún z blond ochroniarzem imieniem Ben. Dzięki Bogu, że udaje jej się wsiąść do samolotu i zostawić za sobą tę katastrofę.


  

      Tytuł: "Odkąd cię nie ma"

      Autor: Morgan Matson


      Wydawnictwo: Jaguar


      Data premiery: 27 stycznia 2016r.


Zanim Emily poznała Sloane nie chodziła na imprezy, nie rozmawiała z chłopakami, nie robiła niczego szalonego. Sloane wtargnęła niczym tornado do jej życia i przewróciła je do góry nogami.
Tuż przed rozpoczęciem szalonego lata Sloane nagle zniknęła. Żadnych telefonów, wiadomości. Ani śladu po przyjaciółce. Znaleziono jedynie przypadkową listę rzeczy do zrobienia. A na niej 13 wybranych przez Sloane dziwacznych zadań, których Emily na pewno sama z siebie by nigdy nie zrobiła. Okazuje się jednak, że wykonanie ich naprowadzi na ślad zaginionej przyjaciółki. Dla Emily wyzwanie dopiero się zaczyna!

11 komentarzy

 1. Twórczość Colleen Hoover mam w planach.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa książki "Tu i teraz". Będę na nią polować ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle nowości! :) Dobrze, że w grudniu odkładałam pieniądze. Teraz będę mogła poszaleć. Moje postanowienie na 2016 rok to wlasnie nadrobienie serii Tuckera!
  modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej mnie ciekawi książka Hoover, ale z pewnością kiedyś przeczytam też: "Pięć sposobów na upadek" i "Odkąd cię nie ma" :)
  Pozdrawiam.
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem ciekawe zapowiedzi, chociaż do tej pory nie czytałam "Plagi samobójców", a tak to pewnie zainteresowana byłabym drugim tomem. Trzeba nadrobić. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa pierwszej pozycji. Hoover zawiedzie czy nie?

  OdpowiedzUsuń
 7. jestem zainteresowana książką Pięć sposobów na upadek

  OdpowiedzUsuń
 8. Już nie mogę się doczekać książki "Pięc sposobów na upadek" uwielbiam tę pisarkę i wiem na pewno że książka będzie genialna! Poza tym co do "Tu i teraz" nie jestem przekonana :/ A "Odkąd cię nie ma" ma okropną okładkę w porównaniu do okładki amerykańskiej :(( Ale pewnie przeczytam bo lubię książki z tej serii :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Osobiście nic z tych nowości mnie nie interesuję chociaż może kiedyś jak znajdę w bibliotece to może sięgnę po tą powieść Hoover ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe pozycje nam się pojawiają w tym roku, szczególnie zainteresowała mnie "BETA" ^^. Pozdrawiam gorąco :).

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej,
  Tylko ostatnia propozycja wydała mi się ciekawa. W tym roku czekam na Pani Noc Cassandry i kolejną książkę Kate Laurent.

  Moda-i-ksiazki-zizi.blogspot.com

  Pozdrawiam Zizi.

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.