poniedziałek, 29 czerwca 2015

Książkowe Nowości LIPIEC-SIERPIEŃ #5

   

   
      Tytuł: "Ten jeden dzień"

      Autor: Gayle Forman
 
      Wydawnictwo: Nasza księgarnia

      Data premiery: 1 lipca 2015r.

Życie Allyson jest poukładane, zaplanowane, uporządkowane. Okazuje się jednak, że wystarczy jeden dzień, a wszystko może się zmienić. Ostatniego dnia swoich europejskich wakacji Allyson poznaje Willema, obiecującego młodego aktora i wolnego ducha. Willem różni się od Allyson pod każdym względem. Kiedy jednak namawia ją, aby zmieniła swoje plany i pojechała z nim do Paryża, Allyson zgadza się… Ta spontaniczna, nietypowa dla niej decyzja rozpocznie dzień pełen ryzyka i romansu, wyzwolenia i intymności. Nadchodzące 24 godziny mogą zmienić życie Allyson na dobre…   
      Tytuł: "Niezauważalna"

      Autor: Marcus Sedgwick

      Liczba stron: 352

      Wydawnictwo: Ya!

      Data premiery: 1 lipca 2015r.


Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce.
Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleństwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354?  Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący.      Tytuł: "Origin"

      Autor: Jennifer L.Armentrout

      Liczba stron: 440

      Wydawnictwo: Filia

      Data premiery: 1 lipca 2015r.
Po udanej, lecz katastrofalnej w skutkach wyprawie do Mount Weather, Daemon będzie musiał zmierzyć się z brutalnym faktem. Katy już nie ma. Została porwana. Odnalezienie jej staje się jego głównym celem. Czy pozbędzie się każdego, kto stanie mu na drodze? Bez problemu. Czy zrówna z ziemią cały świat, by ją odnaleźć? Bardzo chętnie. Czy zdemaskuje kosmitów? Z przyjemnością.
Katy musi tylko przeżyć. Wśród wrogów, by się wydostać, Katy musi się przystosować. W końcu nie wszystkie słowa grupy Daedalus brzmią jak szaleństwo. Mimo to, ich cele są przerażające, a wszystko, co mówią, jest bardzo niepokojące. Kto tak naprawdę jest zły? Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie?      Tytuł: "Jurassic Park.Park Jurajski"

      Autor: Michael Crichton

      Liczba stron: 512

      Wydawnictwo: Dream Books

      Data premiery: 6 lipca 2015r.
Na wyspie w pobliżu Kostaryki powstaje Jurassic Park. Jego największą atrakcją są żywe dinozaury, które zostały sklonowane z DNA pobranego ze skamieniałych insektów. Stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli. Wbrew woli twórców dinozaury wydostają się na wolność, polując na inne stworzenia oraz na... ludzi. Zaczyna się walka o przetrwanie.
      Tytuł: "Fangirl"

      Autor: Rainbow Rowell

      Liczba stron: 380

      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 29 lipca 2015r.Wren i Cath to siostry bliźniaczki „podobne” do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbować wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęła całym jej światem. Jest fanką nastoletniego czarodzieja Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która… ma swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie.Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college’u, ich drogi się rozchodzą – Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan  i wiecznie uśmiechniętego Levi’ego  oraz panią profesor od kreatywnego pisania.
sobota, 27 czerwca 2015

ZAPRASZAM NA "Noc Książkoholików"!
Na czym to polega?

W ustalony wieczór - W TYM ROKU NOC Z 4 NA 5 LIPCA! - nastawiamy budziki na godzinę 20! Obok miejsca, w którym najwygodniej nam się czyta, kładziemy przygotowaną książkę (lub kilka, jeśli umiecie i lubicie tak szybko czytać!) i...
OD GODZINY 20 DO GODZINY 6 RANO NASTĘPNEGO DNIA CZYTAMY, ILE WLEZIE!Co ja będę czytać? 


„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.

Wydarzenie jest całkowicie darmowe :-) 
Potrzebujecie jedynie herbaty, kawy lub gorącej czekolady i mnóstwa energii na przesiedzenie z nami całej nocy.

Dajcie znać, co będziecie czytać i czy z nami będziecie!


Wakacyjne Plany Czytelnicze 20151."Anna i pocałunek w Paryżu"


Każda siedemnastolatka byłaby wniebowzięta, gdyby ojciec postanowił wysłać ją na rok do Paryża. Ale Anna jest szczęśliwa w Atlancie – ma fajne liceum, najlepszą przyjaciółkę i chłopaka… no prawie. Więc nie skacze do góry z zachwytu. Paryż wcale jej się nie podoba – dopóki w nowej szkole nie pozna Eti enne’a. Eti enne jest superparyski, megaprzystojny i ma wszystko – niestety, z dziewczyną włącznie. Ale przecież w Paryżu każde marzenie może się spełnić. Czy najbardziej romantyczny rok w najbardziej romantycznym mieście świata zakończy się tak wyczekiwanym przez Annę najbardziej romantycznym pocałunkiem ?


2."Endgame. Wezwanie"


W Ziemię uderza seria meteorytów. Tylko garstka jest świadoma tego, co to oznacza…
W ich żyłach płynie krew starożytnych cywilizacji.
W ich umysłach odzywa się głośne wezwanie.
W ich rękach znajduje się los świata.
Nie mają nadprzyrodzonych zdolności. Nie potrafią latać, nie posługują się magią.
Od dziecka szkolono ich, by stali się zabójcami idealnymi.
Nadszedł czas.
Usłyszeli wezwanie.
Rozpoczyna się "Endgame"!


                      3."Obca"


Claire Randall, jeszcze niedawno wojenna pielęgniarka, spędza wakacje w Szkocji. Dotknąwszy starego kamienia, nieoczekiwanie... przenosi się w przeszłość. Trafia w niespokojne czasy, znaczone wojną domową, przesądami i szaleństwem czarów. Nie ma pojęcia, jak odnaleźć się w roku 1743. I nie wie, że w nowym i niezrozumiałym świecie czeka miłość jej życia: Jamie, z którym los połączy ją na dobre i na złe.
4.Aż po horyzont 

Życie Amy Curry dalece odbiega od ideału. Jej ojciec zginął niedawno w wypadku samochodowym. Matka, chcąc na nowo wszystko poukładać, postanawia przeprowadzić się ze słonecznej Kalifornii do Connecticut. Niedługo po zakończeniu roku szkolnego Amy ma do niej dołączyć – przejechać przez niemal cały kraj, by zacząć zupełnie inne życie z dala od miejsca, które kocha i od wypróbowanych przyjaciół.
W długiej, zaplanowanej co do minuty, podróży Amy towarzyszyć ma Roger, syn znajomej rodziców. Dziewczyna nie widziała go od lat i początkowo jest przerażona wizją spędzenia kilku dni w obecności kogoś, kogo ledwie zna… 
5.Trylogia "Delirium"

* Delirium
* Pandemonium
* Requiem


Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć.
Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość – choć może zabić – może też ocalić.


6.Seria "Dawca"

* Dawca
* Skrawki błękitu
* Posłaniec
* SynW społeczności, w której żyje Jonasz, wszystko jest idealne. Specjalnie dobrane kobiety rodzą dzieci, które trafiają potem do odpowiednich jednostek zwanych komórkami rodzinnymi. Każdy ma przypisanych rodziców i pracę. Nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, by zadawać pytania. Wszyscy są posłuszni. Nie ma konfliktów, nierówności, rozwodów, bezrobocia, niesprawiedliwości… ani możliwości wyboru.Wszyscy są tacy sami.Z wyjątkiem Jonasza.Podczas ceremonii dwunastolatków dzieci z dumą przyjmują przydzielone im życiowe role. Ale dla Jonasza wybrano coś specjalnego. Ma rozpocząć szkolenie u tajemniczego starca zwanego Dawcą Pamięci. Jonasz stopniowo uczy się, że moc tkwi w uczuciach.7.Seria "Akademia wampirów"

* Akademia wampirów
* W szponach mrozu
* Pocałunek cienia
* Przysięga krwi
* W mocy ducha
* Ostatnie poświęcenie W akademii imienia świętego Władimira wampiry czystej krwi - moroje - uczą się posługiwać swoimi nadnaturalnymi darami, a mieszańce - dampiry - szkolą się na ich opiekunów i oddanych strażników. Posępne mury kryją jednak więcej mrocznych tajemnic, niż można by podejrzewać. Lissie Dragomir, morojce ze szlachetnego rodu, grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy dampirka Rose, połączona z nią telepatyczną więzią, zdoła ochronić przyjaciółkę?

 8.Książki Nicholasa Sparksa

* Dla ciebie wszystko
* I wciąż ją kocham
* Jesienna miłość
* Ostatnia piosenka
* Najdłuższa podróż
* Szczęściarz
Jakie jeszcze książki możecie mi polecić do czytania w upalne dni?
Jakie są wasze czytelnicze plany na wakacje?
Piszcie w komentarzach.


czwartek, 25 czerwca 2015

"Miłość to w zasadzie proces chemiczny."-RECENZJA KSIĄŻKI-"Przeznaczeni"


   
       Oryginalny tytuł: Soulmates

        Autor: Holly Bourne

        Wydawnictwo: Ya!
   
        Liczba stron: 352


Gdy jest się zakochanym jest o co walczyć. Powieść o sile uczuć i wielkim spisku. Miłość młodych bohaterów grozi zagładą świata. Gdy pozostaną razem Ziemia zniknie. Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem. Tropieni przez agencję rządową mają zostać rozdzieleni. Czy miłość zwycięży przeznaczenie?


Holly Bourne postanowiła nie podążać utartymi szlakami i stworzyła historię o tym, co by się stało, gdyby odnalezienie przeznaczonej nam osoby było najgorszym, co mogłoby nam się przydarzyć w życiu. To mnie naprawdę zaskoczyło, bo praktycznie każda młodzieżówka wygląda tak samo – spotyka się dwoje ludzi, zakochują się w sobie, a potem albo żyją długo i szczęśliwie albo jeden z bohaterów umiera. I choć początkowo wszystko w „Przeznaczonych” przebiega zgodnie z tym schematem, to później następuje nagły zwrot akcji, który burzy tą sielankę. Szkoda tylko, że prawdziwa akcja zaczyna się dopiero pod koniec książki. Na dobrą sprawę przez pierwsze 300 stron nic szczególnego się nie dzieje. Chyba że ktoś lubi czytać o podbojach miłosnych puszczalskiej przyjaciółeczki Poppy, strojeniu się na koncerty i monotonnym życiu rodzinnym głównej bohaterki, która swoją drogą czasami trochę mnie irytowała. Na ogół jest cyniczna, sarkastyczna i niezależna czym zdobyła moją sympatię, ale nie rozumiem tego, że cały czas olewała chłopaków, a gdy pojawił się Noa z miejsca się w nim zakochała, a potem zachowywała się jak (sama siebie tak nazwała) suka bez przerwy go raniąc, bo ubzdurała sobie, że to on "ją skrzywdzi".
Nie bardzo wiem co mogę powiedzieć o zakończeniu. Gdy je czytałam głos w mojej głowie powtarzał "Aha, ok, ale co z tego?!"
Nie chcę wam robić spoilerów, ale dla mnie zakończenie jest strasznie nijakie i tak naprawdę nic nie wnosi. Do tego jest pełne niedomówień! Nie ma ani słowa o tym, jakim cudem Popy wyjaśniła rodzinie,znajomym zaistniałą sytuację. Wydaje mi się, że autorka sama nie miała pomysły na to co chce napisać, więc zostawiła nas z niczym.
Uważałam, że historia Noe i Popy miała w sobie niebywały potencjał, którego Holly Bourne niestety nie wykorzystała. Przez większość czasu książka wieje nudą i jest zwykłym romansidłem. Nie mogę nie wspomnieć o fatalnym nazewnictwie, podejrzewam, że to wina tłumaczenia no, ale jak można nazwać rockowy zespół  Kucyki?! A imię głównej bohaterki, Poppy? Tak nazwałabym psa. Może powiecie, że czepiam się szczegółów, ale mnie takie drobiazgi strasznie irytują.


poniedziałek, 22 czerwca 2015

Liebster Awards #2

"Nominacja jest to nagroda, przyznawana za „Dobrze wykonaną robotę”. Jest dedykowana blogerom o mniejszej publiczności, w celu rozpowszechnienia ich twórczości. Gdy odbierzesz nagrodę, odpowiadasz na 11 pytań, po czym zadajesz tak samo 11 zapytań 11 nominowanym przez siebie osobom."Bardzo dziękuję za nominację, które dostałam od:

http://diamentowe-slowa.blogspot.com/

http://hopeinbooks.blogspot.com

http://isareadsbooks.blogspot.com

Nie chciałam zamęczać was tak dużą ilością pytań,więc od każdej z dziewczyn wybrałam 6,na które zaraz odpowiem.
Pytania od http://diamentowe-slowa.blogspot.com/

1. Czy oceniasz książki po okładce?

Jeśli książka jest ładnie wydana to zwrócę na nią uwagę w pierwszej kolejności,ale najczęściej kieruję się opisem.

2. Czy potrafisz czytać i mieć jednocześnie włączoną muzykę lub telewizję?

Podczas czytania często słucham muzyki pasującej do danej książki,ale telewizor strasznie mnie rozprasza i nie mogę się skupić na czytaniu.

3. Czy kiedykolwiek udało ci się wygrać jakąś książkę w konkursie lub rozdaniu?

Ogólnie w konkursach wygrałam 6 książek:
* trzy tomy "Pamiętników wampirów" w szkolnym konkursie recytatorskim,
* "Jej wszystkie życia" w konkursie na Fanpagu wydawnictwa Czarna Owca,
* "Następczyni" w rozdaniu na blogu: http://someculturewithme.blogspot.com/
* "Eleonora&Park" w konkursie na TOP Komentatora na blogu: http://www.kolejnyrozdzial.pl

4.Ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu.

Czytanie i blogowanie,ale to chyba oczywiste. Poza tym gra w siatkówkę i podróżowanie.

5. Czy lubisz oglądać ekranizacje książek?

Bardzo! Choć czasem moje wyobrażenia znacznie różnią się od tego co widzę na ekranie.

6. Dlaczego postanowiłaś założyć bloga?

Po prostu lubię czytać książki i w swoim otoczeniu nie miałam nikogo z kim mogłabym o nich porozmawiać,więc postanowiłam swoją opinią dzielić się z wami.
Pytania od http://hopeinbooks.blogspot.com

1. Dlaczego akurat taka nazwa bloga?

Wiem,wiem jestem tak bardzo kreatywna.
"Czytam Oglądam Recenzuję" nawiązuję po prostu do tego co robię na blogu,kto by się tego spodziewał?

2. Najlepsza książka jaką przeczytałaś w 2015?

Moje TOP3:
* Utrata
* Maybe Someday
* Wybacz mi,Leonardzie

3. Najgrubsza książka jaką przeczytałaś?

Nie jestem pewna,ale chyba drugi tom serii AFTER "Już nie wiem kim bez ciebie jestem"

4. Ulubiony serial?

Nie oglądam ich zbyt wiele,ale zdecydowanie uwielbiam "Czas honoru" i "The100"

5. W jakich okolicznościach masz problemy z zasypianiem?

Nigdy nie mogę zasnąć latem gdy jest mi zbyt gorąco,albo na przykład gdy skończę czytać jakąś genialną książkę. Wtedy najczęściej zarywam całą noc myśląc o niej.

6. Ile książek w tygodniu potrafisz przeczytać?

Wszystko zależy od tego ile mam czasu,ale teraz około 2-3.
Pytania od http://isareadsbooks.blogspot.com

1.Film, czy serial na podstawie książki ?

Chyba żadna opcja nie odpowiada mi do końca. Film trwa około 2h,więc dużo rzeczy jest pominiętych,ale w serialu jest najczęściej dużo zmian.

2.Dekorujesz swój pokój nawiązując do książek/filmów ? 


Ma na ścianie kilka plakatów z filmów,albo ekranizacji.

3.Jesz/pijesz podczas czytania ?


Czasem piję kawę,ale nigdy nie jem.

4.Czy kiedykolwiek nazwałeś lub chciałeś nazwać zwierzę po bohaterze z książki/filmu?


Zawsze chciałam mieć psa i gdy tak nad tym pomyślę fajnie by było go nazwać Peeta. Skoro nie mogę mieć prawdziwego Peety,to chociaż miałam psa,do którego mogłabym się przytulać.

5.Czy kiedykolwiek poznałeś kogoś przez internet z kim utrzymujesz kontakt?

Aktualnie piszę z dwoma osobami poznanymi przez internet,ale poznałam ich więcej,niestety po jakimś czasie kontakt się urwał.

6.Odżywiasz się zdrowo, czy jesz to na co masz ochotę?


Jem to na co mam ochotę,ale najczęściej są to właśnie zdrowe rzeczy. Nie zmuszam się do zdrowego odżywiania ja po prostu bardzo lubię owoce i warzywa.Nominuję:


Pytania dla was:

1.Jaką piosenkę ostatnio najczęściej słuchasz?
2.Jaki książkowy bohater jest do ciebie najbardziej podobny z charakteru?
3.Jakieś zabawne wspomnienia z dzieciństwa?
4.Od jakiej książki zaczęła się twoja przygoda z czytaniem?
5.Jaka jest twoja ulubiona ekranizacja?
6.Wymień trzy książki/filmy,na których premierę czekasz w tym roku.
7.Wyobraź sobie,że możesz oddać trzy książki ze swojej biblioteczki w zamian za trzy nowe. Jakie oddajesz,a jakie bierzesz?
8.Ekranizację jakiej książki chciałabyś obejrzeć?
9.Jaki jest twój wymarzony zawód?
10.Twoja ulubiona pora roku? Dlaczego właśnie ta?
11.Jedna rzecz jaką w sobie lubisz i jedna jaką chciałabyś zmienić.

czwartek, 18 czerwca 2015

"Niezależnie od tego, dokąd uciekniesz, jakie znajdziesz sobie sposoby, by zapomnieć, rzeczywistość i tak cię w końcu dogoni "-RECENZJA KSIĄŻKI-"DUFF.Ta brzydka i gruba"       Oryginalny tytuł: The Duff: Desingnated Ugly Fat Friend

        Autor: Kody Keplinger

        Wydawnictwo: Mira
     
        Liczba stron: 336

Siedemnastoletnia Bianca ma lojalne grono przyjaciół, dosadne poczucie humoru i niezawodny wykrywacz głupoty i pozerstwa. Wesley, bezczelny licealny podrywacz, szczególnie działa jej na nerwy. Tym bardziej, że uważa ją za Duff - dziewczynę z drugiej ligi, tło dla ładniejszych koleżanek.
Mimo że Wes ją wkurza, jest nim zaintrygowana. Zaczynają się spotykać. Jego męski punkt widzenia pozwala Biance zrozumieć, że nie musi się wstydzić swoich uczuć i wyglądu. Okazuje się, że Wes, największe szkolne ciacho, ukrywa kłopoty z poczuciem własnej wartości, a atrakcyjne przyjaciółki Bianki też mają kompleksy.

Przed przeczytaniem obejrzałam zwiastun ekranizacji i od razu mogę wam powiedzieć, że film (bazując na zwiastunie) jest "holiłudzką" opowieścią o brzydkim kaczątku zmieniającym się w pięknego łabędzia. Nie może tu oczywiście zabraknąć zabójczo przystojnego bad boya. Mimo moich początkowych obaw książka w bardzo małym stopniu pokrywa się z ekranizacją. Już po pierwszym rozdziale czytelnik uświadamia sobie, że główna bohaterka nie wpisuje się w schemat szarej myszki. Jest niezależna i porywcza, woli czekać na prawdziwą miłość, zamiast rzucać się w wir licealnych romansów. Początkowo relacja z Wesley'em była dla niej tylko odskocznią od codziennych problemów, które ją przytłoczyły, więc nie powinniśmy oceniać jej zachowania zbyt surowo. Sam chłopak nie widzi nic złego w tych niezobowiązujących spotkaniach. Chociaż para wypada nieco schematycznie, błyskotliwe dialogi tej dwójki niejednokrotnie ubarwiały poszczególne sceny, parodiując sztuczny dramatyzm, tak często obecny w tego typu literaturze. Na szczęście autorka nie skupiła się na samym romansie. Książka, chociaż zapowiadała się na niezobowiązującą komedię, porusza też trudniejsze tematy. Jednym z nich jest zmaganie dorastających ludzi z brakiem pewności siebie, ale także problem uzależnienia od alkoholu i żałuję, że autorka nie zdecydowała się go szerzej rozbudować. 
Nawet atrakcyjniejsze postacie drugoplanowe ukrywają coś, czego się wstydzą. Różnorodność wątków sprawia, że czytelnik z pewnością utożsami się przynajmniej z jedną z nich, odnajdując nadzieję na rozwiązanie swoich problemów.
Mimo wielu trudnych tematów, jakie zostają poruszone w „DUFF. Ta brzydka i gruba”, całą historię charakteryzuje lekkość i dynamiczność, jaką książka zyskuję dzięki wyrazistej narracji.
Nie należy także zapominać, że mamy tutaj tak naprawdę do czynienia z komedią, a nie dramatem. Dzięki oryginalnej bohaterce i jej ciętemu językowi nie sposób się nudzić, a jej uwagi i spojrzenie na niektóre sprawy potrafi rozbawić.
Jeżeli lubicie romantyczne komedie lub szukacie czegoś lekkiego, wykraczającego poza utarte schematy koniecznie sięgnijcie po powieść Kody Keplinger. Z pewnością będziecie się przy niej dobrze bawić, a jednocześnie może was czegoś wartościowego nauczyć.


poniedziałek, 15 czerwca 2015

"Mam taką teorię, że z wiekiem tracimy zdolność do bycia szczęśliwym."-RECENZJA KSIĄŻKI-"Wybacz mi, Leonardzie"

     

        Oryginalny tytuł: Forgive Me, Leonard Peacock

        Autor: Mattew Quick

        Wydawnictwo: Otwarte
   
        Liczba stron: 408

Leonard Peacock kończy osiemnaście lat. Z tej okazji szykuje prezenty dla przyjaciół, goli głowę na łyso i zabiera do szkoły pistolet… Tego dnia zamierza rozliczyć się z przeszłością i dorosłymi, którzy go nie rozumieją. W świecie Leonarda nie ma miejsca na kompromisy, wszystko jest albo czarne, albo białe. Jak w starych filmach z Humphreyem Bogartem... Pif-paf!


Podczas czytania wielokrotnie zadawałam sobie pytanie co skłoniło Leonarda do podjęcia tak dramatycznej decyzji? Myślę, że w Waszych głowach również się ono pojawi. Autor nie od razu odkrywa wszystkie karty, dopiero po pewnym czasie dowiadujemy się, co wydarzyło się w przeszłości i jakie okropne wydarzenia musiały mieć miejsce. Wydaje mi się,ż e tak naprawdę Leonard nie chcę tego robić. Wielokrotnie niemal błaga by ktoś go powstrzymał. Wystarczy mu jakiś mały gest jak "Wszystkiego Najlepszego" w dniu urodzin lub bananowo-czekoladowe naleśniki. Cokolwiek co pokaże mu, że jest dla kogoś ważny. Leonard w swoim środowisku jest uważany za dziwaka. Zauważa to, czego oni nie potrafią dostrzec, stawia wiele błyskotliwych pytań i posiada mnóstwo przemyśleń czym od pierwszych zdań zdobył moją sympatię i w pewnych momentach mogłam się z nim utożsamić. Gdy czytałam tą książkę, wielokrotnie zastanawiałam się, dlaczego nigdy wcześniej sama nie pomyślałam o tak z pozoru oczywistych rzeczach.
Bardzo mi się spodobał motyw listów z przyszłości, których jednak treści nie mogę zdradzić. Na początku nie mogłam ich sprecyzować: kto je naprawdę piszę i jaką odgrywają rolę... Jednak niewątpliwie dodały ciekawego smaczku i były swego rodzaju powiewem szczęścia w historii tak pełnej cierpienia. Jedynym powodem, dla którego powieść nie dostała ode mnie oceny 10/10 jest zakończenie, które tak naprawdę nic nam nie wyjaśnia. Od pierwszej strony zakochałam się w tej książce i liczyłam, że autor na zakończenie szykuje nam jakieś wielkie "wow". Niestety nie doczekałam się.
"Wybacz mi, Leonardzie" to powieść w stylu Johna Greena - mamy tu do czynienia z postacią specyficzną, ale dającą się lubić już od pierwszych stron. Ironiczne poczucie humoru i niezwykła osobowość łączą się w zapadającego w pamięci na długo bohatera. Nie mogę nie wspomnieć o przypisach, które momentami zajmują całą stronę i które pochodzą od... Leonarda. Chyba jeszcze nigdy z niczym podobnym się nie spotkałam. "Wybacz mi, Leonardzie" z pozoru może wydawać się książką tylko dla nastolatków i owszem powinni oni ją przeczytać, jednak również dorośli mogliby wynieść z niej kilka ciekawych przemyśleń i zmienić sposób patrzenia na świat.


piątek, 12 czerwca 2015

ZWIASTUN "Kosogłos,część 2"-MOJA REAKCJAJuż na samym początku spada na nas bomba w postaci ślubu Finnicka i Annie,który jest po prostu przepiękny! Zostało to przedstawione tak, że przez chwilę wydaje nam się jak to wszyscy mieszkańcy Trzynastki są szczęśliwi. Jednak za chwilę wracamy do brutalnej rzeczywistości,a walka powoli zbliża się do kulminacyjnego momentu. Cała scenografia jest naprawdę imponująca,ale uważam,że czasami to wygląda troszeczkę sztucznie. Szczególnie Katniss,która wygląda niewiarygodnie pięknie w każdej sytuacji.
Uważam,że scena Katniss-Peeta była lekkim spoilerem dla osób,które nie czytały książki.
No,bo w poprzedniej części Peeta ją dusi,a teraz się przytulają?
Nie zaprzeczę,że mi jako fance ta scena się niesamowicie podobała,ale jednak trochę dużo zdradza.
Sam Peeta wygląda tu trochę sztucznie i nie wiem czy wiecie,ale na potrzeby filmu aktor został komputerowo odchudzony. Niestety to widać.
Przeplatanka różnych scen jest bardzo dynamiczna i tworzy spójną całość.
A końcowa kwestia Finnicka? Mistrzostwo świata!
Nie miałam wielkich oczekiwać,bo to w końcu dopiero pierwszy zwiastun,ale z ręką na sercu mogę powiedzieć,że jestem usatysfakcjonowana. W porównaniu do pierwszej części od razu widać,że szykuje się więcej akcji.

Zwiastun sprawił, że zeszkliły mi się oczy,a co to dopiero będzie na filmie?
Gdy tylko pomyślę o tym co się tam będzie dziać mam łzy w oczach.
Przed kinem powinna stać karetka,bo nie wiem czy to przeżyje.


I Niech Los Zawsze Wam Sprzyja!środa, 10 czerwca 2015

"To, że nie potrafi cię kochać tak, jak tego chcesz, nie znaczy, że nie kocha cię ze wszystkich sił."-RECENZJA KSIĄŻKI-"After. Już nie wiem kim bez ciebie jestem"

     

       Oryginalny tytuł: After We Collided

        Autor: Anna Todd

        Wydawnictwo: Znak

        Seria: After

        Liczba stron: 758
Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…


Pierwsza część serii „After” skończyła się tak, że koniecznie trzeba było sięgnąć po kolejną.
Jednak tak jak zachwyciłam się pierwszym tomem, tak teraz zaczynam się zastanawiać, co wówczas mną kierowało, że wystawiłam mu tak pozytywną ocenę. Tym razem, podczas lektury, zaczęłam dostrzegać mankamenty, na które poprzednim razem przymykałam oko. Chociaż może lepiej zacznę od pozytywów. Podobnie jak podczas czytania "After.Płomień pod moją skórą" nie mogłam się oderwać nawet na chwilę. Dzięki czemu tą cegiełkę przeczytałam w niespełna dwa dni.
Niestety "After" jest dość przewidywalna, bo cóż chyba każdy domyśla się, że skoro seria ma cztery tomy to oni prędzej czy później się pogodzą, a potem pokłócą i pogodzę,oczywiście z małymi przerwami na seks...
Kolejnym elementem, który mnie drażnił  jest postać Tessy. Tak jak w przypadku pierwszej części wybaczyłam jej naiwność i irracjonalne zachowania, tak tym razem po prostu nie mogę tego zrobić. Zważywszy na to, przez co zmuszona była przejść, powinna być o wiele mądrzejsza i umieć podejmować rozsądne decyzje. Na domiar złego jest straszną hipokrytką – Hardinowi wypomina wszystkie popełnione przez niego błędy, a gdy ona sama robi coś złego, umniejsza swoją winę, bo przecież w gruncie rzeczy nic takiego się nie stało. Myśli, że powie przepraszam i nic się nie stanie.
Chyba największą zaletą tej powieści jest Hardin. W jego przypadku wyraźnie widać zmianę, jaka w nim zaszła i dalej zachodzi od czasu, kiedy w jego życiu pojawiła się Tessa.
Jesteśmy świadkami jego walki z samym sobą, próbą zmierzenia się z własnymi wadami. On naprawdę kocha tę dziewczynę i ze wszystkich sił stara się jej to udowodnić. A nie jest to łatwe dla kogoś o tak bolesnej przeszłości, tak bardzo poranionej duszy i tak niesamowicie wybuchowym charakterze.
"After" wcześniej było publikowane jak fanfiction, więc rozdziały były udostępniane w różnych odstępach czasowych i to logiczne, że autorka starała się zachęcić by czytelnicy ponownie zaglądali na jej bloga. Natomiast coś takiego nie sprawdza się w książce. Natłok różnych wątków jest często bardzo przytłaczający i czasem po prostu ma się dość. Mimo, że drugi tom podobał mi się o wiele mniej niż pierwszy z pewnością sięgnę po trzeci, ale głównie dlatego, że jestem ciekawa co jeszcze autorka wymyśliła dla swoich bohaterów.


sobota, 6 czerwca 2015

"Wiemy, że jesteś silny, ale przyjęcie pomocy też na swój sposób wymaga siły."-RECENZJA KSIĄŻKI-"Książę i Gwardzista"       Oryginalny tytuł: The Prince & Guard

        Autor: Kiera Cass

        Wydawnictwo: Jaguar

        Seria: Selekcja

        Liczba stron: 220„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej z opowieści przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie pozna America...

Nowelka "Książę" jest pisane z perspektywy Maxona. Jest to świetna historia, która pozwala nam zrozumieć bohatera. Maxon niewątpliwie dzięki tej opowieści, staje się dużo bardziej wyrazistą i ciekawą postacią. Poznajemy go jako trochę zagubionego, ale dzięki temu niesamowicie uroczego. Jednak nie martwcie się nie zabraknie także jego sarkastycznych uwag i poczucia humoru. Kolejnym plusem jest to, że poznajemy również kilka faktów, których nie znaliśmy do tej pory. Między innymi dowiadujemy się więcej o jego relacjach z Daphne. Żałuje tylko,że nowelka była tak krótka. Z chęcią poczytałabym więcej o relacjach Maxona z Amercią, widzianą oczami księcia, bo tak naprawdę nowelka kończy się na samym początku eliminacji.

Mówiąc szczerze chyba jeszcze bardziej od "Księcia" podobała mi się druga nowela,czyli "Gwardzista", która opowiadała historię Aspena Legera. Choć podczas czytania całej trylogii nie zdołałam go zbytnio polubić to w tej książce bardzo zyskał w moich oczach i przede wszystkim udało mi się go zrozumieć.
Może nie koniecznie zgadzam się z jego postępowaniem, ale je rozumiem. Dużą zaletą "Gwardzisty" jest to, że pokazuję jak wygląda życie w pałacu oczami strażnika, ich codzienne obowiązki i  zasady obowiązujące w czasie walki.
Americi zarówno w "Księciu", jak i "Gwardziście" nie było za wiele. Oczywiście, to wokół jej osoby kręciły się myśli bohaterów, ale brak wahań nastrojów Ami był dla mnie naprawdę miłą odmianą. I zrozumiałam, że największą wadą całej serii jest właśnie główna bohaterka. Oczywiście raz bardziej ją lubię, raz mniej, ale myślę, że gdyby jej zachowanie wyglądało nieco inaczej seria mogłaby tylko na tym zyskać. W chwili, kiedy w rolę głównego bohatera wcieliła się inna postać, zrobiło się całkiem przyjemnie.


NEVER SAY NEVER – THE FRAY
„Wspaniałomyślność Maxona sprawiła, że moje serce drgnęło. Nadal musiałam się zastanowić nad wielomarzeczami, ale nie mogłam się poddać. Nie w tej chwili”. – Rozdział 20

Oprócz dwóch nowelek publikacja zawiera naprawdę ciekawe dodatki! Znajdziemy wywiad z Kierą Cass, pełną listę kandydatek, listę klas w Królestwie Illei, drzewo genealogiczne rodziny Americi, Aspena i Maxona z dodatkowych komentarzem autorki oraz playlisty do "Rywalek" i "Elity". Myślę,że jeszcze nie raz wrócę do tych książek,czytając je z odpowiednim podkładem muzycznym co z pewnością będzie ciekawe.

"Książę i Gwardzista" jest gratką dla fanów serii, która dostarczy niekiedy naprawdę miłych niespodzianek. Warto jednak przemyśleć kolejność w której chce się czytać książki. Myślę, że najwięcej da zapoznanie się z tą książką po drugim tomie, gdyż da to lepszy ogląd na wydarzenia rozgrywane w finale eliminacji. I nie martwcie się nie ma tam spoilerów "Jedynej".


wtorek, 2 czerwca 2015

Książkowe Nowości CZERWIEC-LIPIEC #4      Tytuł: "Wypowiedz jej imię"

      Autor: James Dawson

      Liczba stron: 256

      Wydawnictwo: Ya!

      Data premiery: 3 czerwca 2015r.Trójka nastoletnich przyjaciół w noc Halloween przyzywa ducha legendarnej Krwawej Mary. To, co miało być zabawą, zmienia się w koszmar i dramatyczną walkę o przetrwanie. Bobby, jej przyjaciółka Naya i przystojny Caine muszą się zmierzyć z nawiedzającą ich w snach upiorną siłą mieszkającą po drugiej stronie lustra.
Nastolatkowie odkrywają tajemnicę z połowy XX wieku. Odnajdują
jedyną ofiarę, która umknęła Krwawej Mary i od lat przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Czego upiór pragnie naprawdę – ukojenia czy zemsty?      Tytuł: "Toxic"

      Autor: Rachel Van Dyken

      Liczba stron: 344

      Wydawnictwo: Feeria

      Data premiery: 3 czerwca 2015r.
Gabe Hyde żyje na kredyt. Od czterech lat ukrywa swoją prawdziwą tożsamość przed światem, który niegdyś obsesyjnie go uwielbiał. Jeden niewłaściwy krok doprowadził go na skraj szaleństwa. krok, który na zawsze zmienił ścieżkę jego życia. Udawanie nie prowadzi do niczego dobrego,  zwłaszcza, gdy grasz kogoś innego przed tymi, którym najbardziej na tobie zależy. Ale gdyby ktoś kiedyś odkrył prawdę, to nie jego życie stanęłoby pod znakiem zapytania – ale jej.
Saylor nie nienawidzi mężczyzn. Tylko Gabe’a. Ten lekkomyślny, beztroski, w czepku urodzony gość to prawdziwa sól w jej oku. Który sprawia tylko, że wszystko coraz bardziej się gmatwa. Niestety, jest takie miejsce, w którym ich spotkania są nieuniknione. Dom opieki. Gdyby tylko tak się nawzajem nie pociągali…      Tytuł: "Delirium.Opowiadania"

      Autor: Lauren Oliver

      Liczba stron: 360

      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 17 czerwca 2015r.

W kraju, w którym miłość uznawana jest za chorobę, tylko nadzieja pozwala przetrwać.
Cierpliwe czekanie w więziennych murach na szansę ucieczki, poświęcenie siebie, by ukochani przeżyli, organizowanie powstania, nieme przyzwolenie na okrutne nakazy – każdy z bohaterów wybrał inny sposób walki o siebie. Jak wiele są w stanie poświęcić, by móc kochać?     Tytuł: "Mara Dyer.Zemsta"

      Autor: Michele Hodkin

      Liczba stron: 464

      Wydawnictwo: Ya!

      Data premiery: 17 czerwca 2015r.

Pewnego dnia Mara budzi się w lustrzanym pokoju i nie wie, gdzie jest. Zdaje sobie sprawę, że jej bliscy nie żyją, a ona powoli zaczyna o nich zapominać. Głos w jej głowie powtarza: „musisz uciekać”, ale leki podawane przez doktor Kells zmuszają ją do posłuszeństwa i odbierają jej umiejętność zadawania bólu i zabijania myślami. Mara nigdy nie czuła się tak bezbronna…
      Tytuł: "Co, jeśli..."

      Autor: Rebecca Donovan

      Liczba stron: 380

      Wydawnictwo: Feeria

      Data premiery: 17 czerwca 2015r.Co, jeśli dostałbyś drugą szansę na to, by kogoś poznać po raz pierwszy? Cal Logan doznaje szoku, gdy widzi Nicole Bentley siedzącą naprzeciwko niego w kawiarni tysiące mil od ich rodzinnego miasta. Przecież od ponad roku – gdy oboje skończyli szkołę – nikt jej nie widział ani o niej nie słyszał. Tylko że to nie jest Nicole.Wygląda dokładnie jak miłość Cala z dzieciństwa, ale nazywa się Nyelle Preston. Jest przeciwieństwem Nicole: impulsywna i odważna, zaraża wszystkich wokół pasją życia. Cal jest nią totalnie zafascynowany. Ale Nyelle kryje też wiele tajemnic, a im bardziej Cal zbliża się do rozwiązania jej zagadek, tym mniej chciałby wiedzieć.


Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.