piątek, 9 października 2015

Książkowe Nowości PAŹDZIERNIK-LISTOPAD #8     Tytuł: "Zapytaj księżyc"

      Autor: Nathan Filer

      Wydawnictwo: Albatros

      Data premiery: 9 październik 2015r.

„Opowiem wam co się stało, bo to dobry sposób, aby przedstawić mojego brata. Ma na imię Simon. Myślę, że go polubisz. Ja naprawdę go lubię. Ale kilka stron dalej Simon będzie martwy. A od tamtej pory nigdy już nie był taki sam.” Matthew z dużą dozą determinacji i szczerości postanawia spisać swoją historię. Czy przyczynił się do śmierci swojego brata Simona, ponieważ ten niósł go do domu po pewnym pechowym upadku? Do zdarzenia doszło letnią nocą 1999 roku, gdy obaj bracia wymknęli się ukradkiem z przyczepy kampingowej usytuowanej na malowniczym, lecz niebezpiecznym klifowym wybrzeżu półwyspu Portland. Dziewięcioletni Matthew wyciągnął Simona z łóżka, ponieważ chciał mu pokazać coś ciekawego. Ta z pozoru niewinna nocna eskapada zakończyła się tragicznie. Od tej pory w życiu dziewięcioletniego Matthew pojawił się zamęt. Czuł się odpowiedzialny za śmierć starszego brata. 


    
      Tytuł: "Trzynaście powodów"

      Autor: Jay Asher

      Wydawnictwo: Rebis

      Data premiery: 20 październik 2015r.

Clay Jensen wraca do domu ze szkoły i na przed drzwiami znajduje dziwną paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah, koleżankę z klasy, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. Dziewczyna wyjaśnia, że istnieje trzynaście powodów, dla których zdecydowała się odebrać sobie życie. Clay jest jednym z nich i jeśli wysłucha nagrania, dowie się dlaczego. 
Chłopak przez całą noc kluczy po mieście, a za przewodnika służy mu głos Hannah. Staje się świadkiem jej bólu i osamotnienia, a przy okazji poznaje prawdę o sobie i otaczających go ludziach, której nigdy nie chciał stawić czoła. 
     Tytuł: "Pewnego dnia"

      Autor: David Levitan

      Wydawnictwo: Dolnośląskie

      Data premiery: 21 październik 2015r.

Kiedy Rhiannon spędza cudowny dzień ze swoim chłopakiem, który wreszcie jest taki, jakim go sobie wymarzyła, nie wie jeszcze, że w rzeczywistości to nie był Justin, ale A – szesnastolatek codziennie budzący się w ciele innej osoby.
Zakochany w Rhiannon A zrobi wszystko, żeby codzienna zmiana płci, wyglądu, charakteru i miejsca zamieszkania nie stanowiła przeszkody dla ich miłości. Tylko czy Rhiannon to wystarczy?

     Tytuł: "Tajemny ogień"

      Autor: C.J. Daugherty, Carina Rozenfeld

      Wydawnictwo: Otwarte

      Data premiery: 21 październik 2015r.Taylor Montclair (Anglia) 
Pewnego dnia wybuch złości Taylor powoduje, że przedmioty wokół niej zmieniają swoje położenie, a silne emocje zakłócają przepływ elektryczności. Dziewczyna poznaje szokującą prawdę o swoim pochodzeniu. Dowiaduje się, że drzemie w niej tajemny ogień. 
Sacha Winters (Francja) 
Setki lat temu na stosie spłonęła alchemiczka, która rzuciła klątwę na trzynaście pokoleń pierworodnych synów z rodu jej zabójców. Sacha jest trzynasty – za osiem tygodni ma umrzeć. Na świecie jest tylko jedna osoba, która może mu pomóc.
Dzielą ich setki kilometrów, łączy przeznaczenie.
Czy zdążą się odnaleźć, nim Sacha zginie, a świat pochłonie ogień?     Tytuł: "Co ze mnie zostało"

      Autor: Kat Zhang

      Wydawnictwo: Papierowy księżyc

      Data premiery: 21 październik 2015r.Wyobraźcie sobie, że macie dwa umysły dzielące jedno ciało. Wy i wasze drugie ja jesteście sobie bliżsi niż bliźnięta, jesteście czymś więcej niż przyjaciółmi. Znacie się od zawsze.
Potem wyobraźcie sobie, że wszyscy nienawidzą i boją się ludzi takich jak wy. Że rząd waszego kraju chce was wytropić i wyrwać waszą drugą duszę, oddzielając od osoby, którą kochacie najbardziej na świecie.
A teraz poznajcie Evę i Addie.
One nie muszą sobie niczego wyobrażać.

    

      
      Tytuł: "Wszystkie jasne miejsca"

      Autor: Jennifer Niven

      Wydawnictwo: Bukowy Las

      Data premiery: 21 październik 2015r.
Theodore jest zafascynowany śmiercią. Codziennie rozmyśla nad sposobami, w jakie mógłby pozbawić się życia, a jednocześnie nieustannie szuka czegoś, co pozwoliłoby mu pozostać na tym świecie. Violet żyje przyszłością i odlicza dni do zakończenia szkoły. Marzy o ucieczcie od małego miasteczka w Indianie i niemijającej rozpaczy po śmierci siostry. Kiedy Finch i Violet spotykają się na szczycie szkolnej wieży – sześć pięter nad ziemią – nie do końca wiadomo, kto komu ratuje życie.


     
     Tytuł: "Czy wspominałam, że cię kocham?"

      Autor: Estelle Maskame

      Wydawnictwo: Feeria

      Data premiery: 21 październik 2015r.

Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i… łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane!


     
      
      Tytuł: "Opposittion"

      Autor: Jennifer L. Armentrout

      Wydawnictwo: Filia

      Data premiery: 28 październik 2015r.
Katy wie, że świat zmienił się w noc, gdy przybyli Luksjanie. Nie wierzy, że Daemon nie zrobił nic, kiedy jego rasa groziła usunięciem ludzkości i hybryd z powierzchni Ziemi. Jednak granice między dobrem a złem rozmyły się.
Daemon zrobi wszystko, by uratować tych, których kocha, nawet jeśli ma to oznaczać zdradę. Wkrótce odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się niemożliwe, a świat zacznie się walić dookoła nich. Cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka.


9 komentarzy

 1. Zapowiadają się duże zakupy książkowe. Na niektóre nowości czekam z niecierpliwością.
  Buziaki!
  http://filigranoowa.blogspot.com/2015/10/tytu-ten-jeden-dzien-autor-gayle-forman.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ech, tyle ciekawych pozycji w tym miesiącu, a ja mam jeszcze tyle czekających na mnie książek na półkach :/... No nic, trzeba się wziąć do roboty ^^. Pozdrawiam serdecznie :)

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy wspomniałam, że Cię kocham to mój faworyt! Muszę ją mieć <3
  Właśnie zakończyłam swoją przygodę z Po Prostu bądź i strasznie polecam jeżeli jeszcze nie czytałaś.

  http://modnaksiazka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe propozycje. Czekam na Pewnego dnia.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. "Co mnie zostało" mnie intryguje :)

  Pozdrawiam :) Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno sięgnę po "Zapytaj księżyc", bo ciekawią mnie takie hmm... problematyczne książki. Ale to jak już podreperuję swój budżet. :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. "Pewnego dnia" i "Wszystkie jasne miejsca" to tytuły, które najbardziej intrygują.

  www.cynka7.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem jak to się stało, ale wszystkie pozycje mam w planach :)

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.