piątek, 11 września 2015

Książkowe Nowości WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK #7


      Tytuł: "Ten jeden rok"

      Autor: Gayle Forman


      Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


      Data premiery: 9 września 2015r.

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

      Tytuł: "Ender"

      Autor: Lissa Price


      Wydawnictwo: Albatros


      Data premiery: 9 września 2015r.

Callie, dawniej bezdomna,  mieszka teraz z Tylerem i Michaelem w okazałej rezydencji zapisanej jej przez bogatą renterkę Helenę. Pomimo zburzenia i zdelegalizowania przez rząd banku ciał, nosiciele chipów, w tym Callie, są tropieni i porywani przez nieznanych prześladowców, zainteresowanych dokonywaniem na nich eksperymentów. Callie długo unika uprowadzenia, w końcu jednak i ona zostaje uwięziona przez rządowego agenta, który poddaje ją i jej przyjaciela brutalnym testom. Po wydostaniu się z więzienia jadą na pustynię, do nowej siedziby Brockmana. Callie ma nadzieję odnaleźć tam swojego ojca i uwięzionych przyjaciół. Zdemaskowanie Brockmana okazuje się trudniejsze niż się spodziewała…      Tytuł: "Wstyd"

      Autor: Rachel Van Dyklen


      Wydawnictwo: Feeria


      Data premiery: 10 września 2015r.

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i niewarta miłości.
Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.
Między nimi jest mnóstwo ciemności… i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać…
      Tytuł: "Grey"

      Autor: E. L. James 


      Wydawnictwo: Sonia Draga


      Data premiery: 10 września 2015r.Christian Grey sprawuje kontrolę nad wszystkim; żyje w świecie poukładanym, a sobie i innym narzuca duża dyscyplinę. Jego życie jest pozbawione emocji do dnia, gdy do jego biura wpada Anastasia Steele, kobieta o niesfornych brązowych włosach i zgrabnych nogach. Próbuje o niej zapomnieć, ale to tylko pogłębia jego uczucia, których nie potrafi zrozumieć i którym nie zdoła się oprzeć. W przeciwieństwie do kobiet, które poznał w przeszłości, Ana jest nieśmiała, zjawiskowa i zdaje się, że przejrzała, iż za cudownym dzieckiem biznesu i stylem życia właściciela luksusowego apartamentu, kryje się chłodne i zranione serce Christiana.

      Tytuł: "Plaga Samobójców"

      Autor: Suzanne Young

      Wydawnictwo: Feeria

      Data premiery:  23 września 2015r.Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.
Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko.      Tytuł: "7 dni"

      Autor: Eve Ainsworth

      Wydawnictwo: Zielona Sowa

      Data premiery:  23 września 2015r.
Jess jest zastraszana przez swoją rówieśnicę Kez. Z tego powodu jej bezpiecznie życie szkolne, zmienia się w piekło. Kez ma również mnóstwo problemów, ale wciąż pociesza ją fakt, że jest lepsza od Jess – a przynajmniej tak myśli. Bezkompromisowo i celnie ujęty problem, z którym borykają się nastolatki na co dzień. Lektura dla osoby w każdym wieku.


      Tytuł: "Dziedzictwo ognia"

      Autor: Sarah J. Maas

      Wydawnictwo: Foksal

      Data premiery:  23 września 2015r.


Celaena Sardothien przeżyła już wiele – brutalne szkolenia, niewolę, turniej o pozycję Królewskiej Obrończyni… Tym razem jednak przyjdzie się jej zmierzyć z własnymi demonami, z ciężarem jej dziedzictwa. Aby uzyskać informacje – kluczowe w wojnie z okrutnym królem Adarlanu – musi nauczyć się panować nad ogniem, który nosi w sobie. Podczas gdy codziennie ćwiczy pod czujnym okiem nieśmiertelnego Rowana, król wciela w życie kolejne z jego mrocznych planów. Jednak i na dworze władcy zawiązują się sojusze, mające na celu zakończenie jego panowania i przywrócenie magii na kontynencie. Celaena, nieświadoma tego, co się dzieje w Rifthold, ma jeden cel – dostać się do legendarnego Doranelle, którym rządzi Maeve, i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. 


15 komentarzy

 1. Czekam z nadzieją na Plagę Samobójców :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe zapowiedzi.
  Pozdrawiam.
  http://miedzy--stronami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Grey oraz Ten jeden dzień należą do powieści z listy must read!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe. Choć ja akurat czekam na inne tytuły których tu nie wymieniłaś
  .

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujące pozycje, ale nie wszystkie mnie zaciekawiają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Ja nareszcie kupiłam pierwszy tom i nie długo zabieram się za czytanie, więc jeśli mi się spodoba, kupię kontynuację.

   Usuń
 7. Plaga Samobójców jest bardzo intrygująca :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam już swój egzemplarz książki "Ten jeden rok" i zamierzam spędzić z nią ten weekend. :) Natomiast bardzo intryguje mnie także "Plaga samobójców". :)
  Pozdrawiam
  A.

  http://chaosmysli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że styl pisania autorki choć trochę się poprawił, bo również zamierzam przeczytać.

   Usuń
 10. Zainteresowało mnie "Siedem dni" :)
  www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Tak bardzo oczekiwałam na "Plagę samobójców". Trzeba jak najszybciej dopaść.
  Pozdrawiam, Ola z pomiedzy-ksiazkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam z niecierpliwością na "Dziedzictwo Ognia" ponieważ pierwsze dwa tomy jak i nowelki były REWELACYJNE <3 <3
  No i muszę dorwać Endera- premiera miała miejsce prawie tydzień temu, a Starter był przecież świetny :3
  Pozdrawiam :*
  http://my-life-in-bookland.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Tak wiele książek, tak mało czasu i pieniędzy :/. No nic, trzeba się z tym pogodzić i racjonować sobie czas i fundusze :). Pozdrawiam gorąco :D.

  http://zyjemyioddychamymarzeniami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.