niedziela, 15 marca 2015

Książkowe Nowości- MARZEC-KWIECIEŃ #1     Tytuł: "Clariel"

     Autor: Garth Nix

     Liczba stron: 496

     Wydawnictwo: Literackie

     Data premiery: 26 marca 2015r.

Clariel jest młodą dziewczyną, która najbardziej na świecie lubi przebywać pośród dziczy lasu. Marzy jej się, by pewnego dnia zostać jednym z Pograniczników i spędzać życie jako łowca i strażnik. Wszystko zmienia się, kiedy jej matka zostaje przyjęta do Gildii Jubilerów w mieście Belisaere. Clariel musi wtedy dołączyć do Akademii, gdzie ma się nauczyć wszystkiego co niezbędne w życiu arystokratycznych elit. Na szczęście szybko okazuje się, że Clariel posiada wyjątkowe cechy – jest dziedziczką wielkiego Abhorsena, pilnującego, by świat zmarłych nie przenikał do krainy żywych. Posiada również cechę berserku, trudnego do opanowania gniewu, który daje jej jednak nadludzką siłę. Za namową nauczyciela magii, Clariel dołącza do grupy spiskowców, walczących z demonami. Celem bohaterki jest jednak przede wszystkim ucieczka z miasta i powrót do lasu, a nowo poznani przyjaciele mają jej w tym pomóc. 

                    Tytuł: "Szepty o wschodzie księżyca"

                   Autor:  C.C.Hunter

                   Liczba stron: 400

                   Wydawnictwo: Feeria Young

                   Data premiery: 26 marca 2015r.

Kylie różni się od swoich rówieśników nawet na obozie dla nadnaturalnych istot. Widzi duchy i nie należy do żadnego gatunku – za to ma cechy ich wszystkich. Teraz pochłania ją odkrywanie sekretów nowej tożsamości, martwi się jednak, że Lucas i jego stado nigdy nie zaakceptują tego, iż Kylie nie jest wilkołakiem…  A to sprawia, że dziewczyna znów zwraca się coraz bardziej w stronę Dereka, który jako jedyny jest w stanie przyjąć ją taką, jaką jest.
Jakby tego było mało, Kylie nawiedza duch Holiday, komendantki obozu i najbliższej jej osoby. Jest tylko jeden mały szkopuł… Holiday żyje. Jeszcze. Kylie musi ocalić ją przed niewidocznym zagrożeniem, zanim będzie za późno. W świecie ciągłych wątpliwości i zamieszania tylko jedno wydaje się pewne: nie da się uniknąć zmian i wszystko kiedyś się kończy, nawet pobyt Kylie w Wodospadach Cienia.

   Tytuł: "After.Już nie wiem, kim bez ciebie jestem"

    Autor: Anna Todd

    Liczba stron: 656

    Wydawnictwo: Znak

    Data premiery: 8 kwietnia 2015r.

Kiedy wydawało się już, że ich związek wkracza na nowy poziom, Tessa dowiaduje się, co naprawdę kierowało Hardinem na początku ich znajomości. Takiego okrucieństwa Tessa nie może wybaczyć nawet jemu. Aby zapomnieć o Hardinie, rzuca się w wir pracy. Ale Hardin nie ma zamiaru się poddać…
Czy Tessa jest w stanie wybaczyć Hardinowi? I – co ważniejsze – czy Hardin jest w stanie się zmienić?   

                Tytuł: "Girl Online"

                 Autor: Zoe Sugg

                 Liczba stron: 352

                 Wydawnictwo: Insignis

                 Data premiery: 8 kwietnia 2015r.

Pod nickiem Girl Online Penny dzieli się na blogu najskrytszymi myślami o przyjaźni, chłopcach, szkolnych dramatach, swojej szalonej rodzince i atakach paniki, które skutecznie komplikują jej życie.
Kiedy sprawy osobiste Penny przybierają naprawdę zły obrót, rodzice zabierają ją do Nowego Jorku. Tam Penny poznaje Noah – przystojnego gitarzystę. Zaczyna się w nim zakochiwać, co szczegółowo opisuje na swoim blogu.
Ale Noah też ma pewien sekret. Sekret, który może doprowadzić do ujawnienia tożsamości Girl Online i bezpowrotnie zniszczyć największą przyjaźń Penny.

           Tytuł: "Cudowne tu i teraz"

           Autor: Tim Tharp

           Liczba stron: 368

           Wydawnictwo: Bukowy Las

            Data premiery: 22 kwietnia 2015r.

Sutter Keely to rozrywkowy gość, który poderwie do tańca największego smutasa. W szkole daleko mu do orła, nie planuje studiów i prawdopodobnie spędzi większość życia, składając koszule w sklepie z męską odzieżą. Trudno. Ważne, że miasto jest pełne kobiet, a dobry alkohol potrafi sprawić, że życie jest absolutnie fantastyczne.
Pewnego ranka po nocnej balandze Sutter budzi się na obcym trawniku i poznaje Aimee. Aimee nie wie, o co chodzi w życiu. Aimee to towarzyska porażka. Aimee potrzebuje pomocy, więc bohaterski Sutterman podejmuje wyzwanie. Ma plan: pokaże jej, na czym polega dobra zabawa i puści ją wolno, gdy będzie gotowa żyć pełnią życia. Jednak okazuje się, że Aimee to dziewczyna inna niż wszystkie, które poznał do tej pory. Nie wiedząc kiedy i jak, Sutter zakochuje się po uszy. Do tego czuje, że po raz pierwszy w życiu ma wpływ na kogoś innego – może mu pomóc, ale może też go zniszczyć…


7 komentarzy

 1. Bardzo zaciekawiła mnie Clariel. Nigdy nie słyszałam więc musze przeczytac wcześniejsze częsci :D
  Pozdrawiam !

  http://in-our-different-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe ksiazki !
  zaczynam obserwację i licze na rewanż :)
  http://toloveyourselff.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe książki! Może skuszę się na przeczytanie!
  http://seven-heaven-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog. Obserwuję i zapraszam do mnie. ☺ http://zksiazkanaty.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba skuszę się na Girl Online.
  probki-zafriko.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Girl Online wydaję się być bardzo ciekawa :D a co do "Cudowne tu i teraz" ogladałam film i jest naprawdę bardzo fajny: nie przesłodzony do granic możliwości ale nadal słodki. Polecam. A ksiązkę może tez kiedyś przeczytam, zobaczymy jak to się wszystko ułoży :3 Pozdrawiam i zparaszam do siebie :D
  http://opiniumkosa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi film niespecjalnie się podobał i nie wiem czy sięgnę po książkę.

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.